Захоплення із громадянського життя допомагає військовослужбовцю на фронті — історія водія ЗСУ (ВІДЕО)

Військовий з позивним "Одеса". Скріншот: uatv.ua

Хобі з громадянського життя допомагає військовослужбовцю 65-ї бригади із позивним “Одесіт” вижити на фронтових дорогах. До повномасштабної війни він і подумати не міг, що колись використовуватиме свої навички екстремальною їздою, щоб відірватися від російського літака або при транспортуванні під обстрілами пораненого бійця, повідомляє FREEДОМ.

“Танчик” завжди довозить до будинку, він просто знає, що вдома його відремонтують”, — каже “Одеса”.

На своєму “танчику”, а точніше позашляховику, він об’їздив увесь Запорізький фронт. На передову військовослужбовець доставляє людей і вантажі, а також евакуює поранених. За його словами, дорога на “нуль” не лише небезпечна, а й непередбачувана.

“Від того, наскільки ти в змозі швидко реагувати на обставини, що склалися, й ситуації, що виникають у процесі доставки або людей, або вантажів, залежить абсолютно все. Адже якщо ти везеш людей, то вони довірили тобі найдорожче — своє життя”, — пояснює “Одеса”.

Він зізнався, що найбільш відповідальний момент — це евакуація поранених побратимів. Фронтове бездоріжжя військовослужбовець неодноразово долав під обстрілами або був змушений маневрувати, щоб не стати метою ворожого дрону. “Одеса” згадує, що під час однієї з поїздок просто дивом вдалося відірватися від російського літака та не потрапити на мінне поле.

“З одного боку, якось стало страшно: невже це все, ось раз — і все так швидко закінчиться? З іншого, а чому я маю здаватися? І воно якось саме згадалося, як це все робиться. Я так і зробив, і ми вилетіли… І він не вгадав”, — каже він.

“Одеса” розповідає, що полегшує йому виконання бойових завдань захоплення з цивільного життя. Раніше він займався офф-роудом. Тоді їзда бездоріжжям допомагала відволіктися від рутини, тепер ці навички буквально рятують життя.

“Не скрізь треба їхати швидко, але є деякі ділянки доріг, де швидкість у пріоритеті. Плюс до всього, не можна рухатися з однією швидкістю — це смерть, швидкість повинна завжди плавати”, — помітив “Одеса”.

А ще важливо стежити за станом машини та правильно підбирати гуму, орієнтуючись на ґрунт, яким доводиться їздити. Стануть в пригоді й знання про технічні можливості автомобіля. Техогляд “Одеса” проводить після кожної поїздки на нуль. Неодноразово витягував із коліс уламки ворожих боєприпасів. По українським позиціям окупанти зараз намагаються бити всім, що є. Дошкуляють також дрони, що скидають хімічні речовини та боєприпаси.

“Противник у цьому напрямі дуже швидко розвивається. Якщо він літає на одних частотах, то РЕБи, виготовлені для нас два місяці тому, вже ніякого захисту нам не дають. Противник не припиняє спроб штурмувати наші позиції, справді активізувався, зайшли сюди нові групи, посилені групи”, — повідомив заступник командира батальйону 65-ї окремої механізованої бригади ЗСУ із позивним “Форест”.

За станом здоров’я, “Одеса” міг уникнути фронту, але поки що в країні війна — для нього це питання закрите.

“Я пішов сам, усвідомлено пішов, тому що я, в першу чергу, захищаю свою сім’ю, це по-перше, все інше потім”, — зізнався він.

Сім’я чекає на захисника будинку. Після повернення він хоче продовжувати ковальську справу. Впевнений, у період відновлення країни його вміння будуть потрібні.

Читайте також: Досвід і стійкість танкістів 115-ї ОМБр ЗСУ: як екіпажі виконують завдання на Лиманському напрямку (ВІДЕО)

Прямий ефір