Дефіцит бюджету Росії за перші чотири місяці вже перевищив річний план. Тепер, щоб вийти в нуль, фінансова система повинна закривати кожен наступний місяць із профіцитом. З урахуванням колосальних витрат на війну проти України та західних санкцій зробити це фактично неможливо. Це означає, що якісь із потреб бюджетних програм у Російській Федерації покрити не зможуть, інформує FREEДОМ.
Кремль намагається врятувати ситуацію незаконним обходом західних санкцій — так званим паралельним імпортом. Адже через розв’язану повномасштабну війну проти України, Росія виявилася ізольованою від більшої частини розвинених технологій.
Усе, що потенційно може бути використане у створенні зброї — не може легально потрапити до РФ. Тому ремонт цивільної авіації доводиться проводити в Ірані. А ту військову техніку, яку ще вдається виробляти російській промисловості, випускають без тепловізорів і автоматичних систем наведення.
“Коли Україна хоче зброю, ми говоримо не тільки про патрони, а про серйозні, не іграшкові санкційні пакети. Тому що санкції — це також зброя, вони вплинули на економіку Росії. Як би вони не обходили, але сповільнилося виробництво зброї в РФ, і це факт. Ми бачимо в них дефіцит, наприклад, артилерії, артилерійських снарядів”, — акцентував президент України Володимир Зеленський.
Проте Москва знайшла обхідний шлях для отримання деякого обсягу компонентів для зброї. Фірми з країн, що межують із Росією на півдні та сході, купують таку техніку з Євросоюзу транзитом через РФ. А в процесі перевезення половина замовлення начебто губиться.
Кремлю таким чином вдалося отримати технологій на 1 млрд доларів. Таке підживлення військової машини Росії — неприпустиме, вважають у ЄС. Тому 11-й пакет санкцій буде спрямований на перекриття таких каналів.
“Ми робимо все для того, щоб розвалити російську військову машину. 11 пакет зосереджений на тому, щоб припинити обхід санкцій. Якщо ми бачимо, що товари з ЄС прямують у треті країни, а потім опиняються в Росії, ми можемо запропонувати країнам накласти обмеження на експорт цих товарів”, — заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Тим часом заарештовані російські активи за кордоном починають передавати Україні. Так, генеральний прокурор США Меррік Гарланд анонсував передачу коштів російського олігарха Костянтина Малофєєва, які були конфісковані американським судом за звинуваченням в обході санкцій. Гроші підуть на відновлення України. З цією ж метою буде продано російські активи в самій Україні.
“Російський бізнес у деяких галузях був значним гравцем на ринку; судячи з деяких оцінок, їм належала велика частина ринку. Але ніхто не оцінював точно вартість цих активів. Наша мета — взяти все це в державну власність, підготувати й продати. Ми хочемо, щоб ці підприємства працювали на державу Україна, на українських громадян”, — заявив голова українського Фонду державного майна Рустем Умеров у коментарі Reuters.
На заході заморожено 350 млрд дол. резервів російського Центробанку. Українські дипломати активно ведуть роботу над узгодженням передачі цієї суми для відновлення держави.
Читайте також: РФ має 10-15 способів обходу санкцій: інструменти “антиобходу” прокоментував Бураковський
Нагадаємо, в 11-му пакеті санкцій проти РФ буде розширено списки товарів і послуг, які може отримувати Росія за імпортом або експортувати сама.
Читайте також: 11-й пакет санкцій проти РФ планує прибрати тіньовий імпорт — розбір економіста