Західні країни переоцінили підтримку Росії з боку Китаю — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ap.org

У Пекіні оголосили про проведення у вересні спільних із Російською Федерацією військових маневрів North-Joint 2024 за участю флоту й авіації. Крім того, Китай візьме участь у російських стратегічних навчаннях “Океан-2024”. А ось у Вашингтоні вважають, що у Пекіна є межа підтримки Росії, інформує FREEДОМ.

Колишній командувач Об’єднаними Збройними силами США і НАТО в Афганістані Девід Петреус заявив, що західні країни переоцінили підтримку Росії з боку Китаю. Зокрема, йдеться про ядерний шантаж Москви. У цьому питанні Пекін, а також Нью-Делі критично сприймають погрози Росії про застосування ядерної зброї, зазначив Петреус. За його словами, позиція Китаю та Індії виходить з їхніх прагматичних інтересів у відносинах із Заходом та глобальним Півднем.

“На початку війни у нас було обґрунтоване побоювання можливого використання Росією ядерної зброї. Це призвело до попередження, що в разі використання навіть тактичної ядерної зброї буде знищено Чорноморський флот. Однак згодом ми побачили межу підтримки Росії з боку Китаю. Нанесення ядерного удару по Україні означатиме, що Росія перейшла “червону лінію”. І потребуватиме жорсткої реакції її союзників, а отже, Пекін та Делі повинні будуть публічно відсторонитися від Москви”, — сказав Петреус.

Так, на щорічному форумі “Сяншань” міністр оборони Китаю Дун Цзюнь заявив, що великі країни нібито мають узяти на себе провідну роль у глобальній безпеці та утриматися від залякування тих, хто менший та слабший.

“Незалежно від того, великі вони чи маленькі, розвинені або ті, що розвиваються, всі країни повинні мати рівне право брати участь у міжнародних справах, заявляти про свої потреби та відстоювати свої законні права та інтереси. Ми готові продовжувати зміцнювати військові зв’язки із сусідніми країнами та поглиблювати взаємну довіру для гарантування регіональної безпеки”, — сказав міністр оборони КНР.

Він виступив із промовою перед представниками 90 країн та міжнародних організацій.

Сполучені Штати на форумі представляв заступник помічника міністра оборони США у справах Китаю, Тайваню і Монголії Майкл Чейз. Він також очолить американську делегацію на переговорах із китайськими військовими колегами. Як пише Reuters, деякі дипломати й аналітики відзначають ознаки поліпшення комунікації між американськими та китайськими військовими, незважаючи на напруженість навколо Південнокитайського моря, Тайваню та підтримку Москви з боку Пекіна.

“Китай намагається використати війну для того, щоб під час мирних переговорів фактично говорити про нову систему глобальної безпеки, де Китай відіграватиме одну з вирішальних ролей, фактично він буде одним із засновників ось цієї нової системи безпеки. І відповідно, тому Китай такий активний у своїх так званих мирних ініціативах, тому що він хоче отримати свій глобальний інтерес”, — вважає виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Олександр Леонов.

Тим часом Китай та Росія продовжують проводити спільні військові навчання. Згідно із заявою Міністерства оборони Китаю, навчання спрямовані на поглиблення стратегічного співробітництва між двома країнами. А під час п’ятиденних навчань військово-морські та військово-повітряні сили виконали низку маневрів в акваторії та повітряному просторі Японського моря за участю понад 400 військових кораблів, 120 літаків і до 90 тис. військових.

“Під час навчань ми застосували реальну бойову обстановку для проведення навчань. Вели прицільний вогонь із військового корабля в морі. А також відпрацьовували різні маневри в надзвичайних ситуаціях вночі”, — розповів військовослужбовець Військово-морських сил Китаю Донг Кай.

У жовтні, повідомило Associated Press, голова КНР Сі Цзіньпін планує відвідати Росію. А головною метою його візиту, як пояснили в китайському дипломатичному відомстві, стане участь у саміті блоку країн БРІКС.

Читайте також: Китай вітає рух у напрямку прямих переговорів між РФ і Україною, — Єфремов

Прямий ефір