Західні країни активно відновлюють свої військові потенціали — оцінка Ягуна

Військовий НАТО. Фото: nato.int

Західні країни, які відчувають реальну загрозу з боку Росії, зосередилися на відновленні своїх збройних сил, збільшенні виробництва боєприпасів і посиленні ремонтних потужностей. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий і громадський діяч, генерал-майор запасу СБУ, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.), директор Агентства реформування сектору безпеки Віктор Ягун.

“Країни, які мали негативний досвід [у відносинах із Росією], та сама Фінляндія, країни Балтії, Польща і Румунія, активно відновлюють системи і армії, і призову в армію, і системи виробництва боєприпасів, і ремонтні потужності. Так, можна подивитися на відкриття нових заводів у тій же Румунії, відновлення виробництв у Болгарії”, — сказав він.

Тим часом у США розглядається питання про можливе збільшення виробництва боєприпасів у п’ять разів, додав експерт.

За його словами, попри запізнілу реакцію і повільний старт, оборонна система в західних країнах орієнтована на майбутнє і поступово набирає обертів.

“І якщо щось відкривається або щось запускається — це точно не на склади, тому що люди рахують свої гроші і рахують їхні перспективи. Дуже багато виробництв, які можуть бути запущені в найближчі місяці навіть в Україні. Тому, думаю, що ми все-таки готуємося і встигнемо до того, що, можливо, конфлікт буде значно розширено”, — підсумував Віктор Ягун.

Читайте також: Який механізм найефективніший для стримування ядерних загроз Путіна — думка експертів і глядачів FREEДОМ

Прямий ефір