Західні інвестиції в український ВПК зараз навіть більш необхідні, ніж постачання окремих зразків озброєнь, — Риженко

Андрій Риженко. Фото: facebook.com/TarChmut

Західні інвестиції у військово-промисловий комплекс України зараз більш необхідні, ніж постачання окремих зразків озброєнь. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив капітан 1-го рангу запасу, заступник начальника штабу Військово-морських сил (ВМС) ЗСУ (2004-2020 рр.) Андрій Риженко.

“Вихід на ринки озброєння України та інвестиції у військово-промисловий комплекс України — це дуже серйозне рішення. Воно, до речі, нам, можливо, навіть більш необхідне зараз, ніж постачання окремих зразків зброї, хоча це теж важливо. А коли це разом, то ефект виходить не адитивний, тобто не плюсування, а мультиплікація, тобто множення. І тут справді вийшло так, що американський приклад із постачанням ракет ATACMS — якийсь певний такий сигнал Німеччині щодо ракет TAURUS. Уже з’явилися такі повідомлення про те, скільки потрібно буде часу нашим військовим, щоб освоїти”, — сказав він.

На думку Риженка, те, що американські компанії отримали можливість виходу на український ринок, — це дуже важливо, тому що американської зброї в розпорядженні Сил оборони України стає дедалі більше й більше.

“І я так думаю, що по артилерійських системах може бути так, що установка М777 буде основною артустановкою Збройних сил України, так само як і, наприклад, L119. Щодо L119, до речі, вже є договір із британською компанією BAE Systems про те, що вона буде випускати їх тут… Американці можуть нам дуже серйозно допомогти у виробництві як мінімум систем ППО. Я так розумію, що С-300 й “Буки” відходять в історію, тому що купувати ракети у Росії на ці системи ми не будемо. Плюс те, що ці американські системи дуже ефективні — і Patriot, і NASAMS, ми вже переконалися. І щойно вони в нас з’явилися, принаймні ефективність російських ударів, наприклад, по Києву, значно знизилася”, — сказав Риженко.

Експерт зазначив, що поступово вся стара радянська техніка буде замінена. Риженко переконаний, що політичне керівництво України всіляко заохочуватиме й підтримуватиме прихід іноземних компаній.

За його словами, є перспективи й у кораблебудуванні, в цьому може надати допомогу Велика Британія.

“Я сподіваюся, що буде все-таки здійснено проєкт із будівництва ракетного катера, він розпочався ще 2020 року. Під це було виділено кредит урядом Великої Британії… Цей катер є ідеальним для заходів із захисту узбережжя”, — сказав Риженко.

Він зазначив, що розвиваються можливості й щодо випуску снарядів.

“Зараз уже ми почали це дуже серйозне завдання виконувати. Значить, задіяні підприємства, які раніше входили в “Укроборонпром”. Але знову ж таки, снарядів треба багато, тому що потенційно необхідність велика”, — сказав експерт.

Читайте також: Потужні оборонні пакети та спільне виробництво зброї зі США: президент Зеленський підбив підсумки тижня у зверненні в 578-й день війни

Прямий ефір