Інвестори вірять у майбутнє України як розвиненої країни євроатлантичного вектора й тому вкладають кошти у спільне військове виробництво. Таку думку сьогодні, 4 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив капітан 1-го рангу запасу, заступник начальника штабу ВМС ЗС України (2004-2020 рр.) Андрій Риженко.
Він нагадав, що країни Заходу підтримують територіальну цілісність і суверенітет України.
“Вони, я так думаю, вірять у майбутнє України як розвиненої країни. І тому, загалом, вони інвестують і відкривають такий бізнес тут. І це тому, що цей військовий бізнес, він надзвичайно вигідний. Вони розуміють, що армія України буде великою, їй потрібна буде зброя. Це вигідно. І плюс до цього, розумієте, тут цілий комплекс завдань вирішується, зокрема й ті, які сприяють нашим євроатлантичним якимось устремлінням. Тому що розвинений військово-промисловий комплекс приватно-державний, який працює за правилами західного менеджменту, — це дуже серйозна така плюсова складова під час формування рішення про запрошення країни до Північноатлантичного альянсу”, — сказав Риженко.
За його інформацією, і до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну британські та американські компанії розглядали можливість постачання техніки для ВМС України. Риженко не виключає, що в майбутньому в Україну можуть зайти компанії, які працюють, наприклад, з оптикою та електронікою для винищувачів F-16.
“Я думаю, що це буде насичуватися, й Україна якраз займе своє місце у такій глобальній системі західного військово-промислового комплексу, як, до речі, наприклад, дуже непогано показала себе Польща. Зараз у них дуже хороші напрацювання, вони повністю інтегровані. Туреччина, загалом, йде подібним шляхом. Вони теж дуже багато адаптували у себе західних стандартів. Уся їхня техніка, яка ось у них найбільш просунута, базується на західних технологіях, вони направляли своїх інженерів якраз у західні виші навчатися. Вони дуже багато працювали”, — сказав Риженко.
При цьому важливим і делікатним питанням експерт назвав передачу технологій.
“Але між Україною і багатьма країнами НАТО є договори щодо захисту прав і захисту закритої інформації. Тому, коли такі питання вирішуються, відповідно, йде дуже ретельна робота саме щодо захисту технологій”, — сказав він.
Читайте також: Український ВПК працює з понад 50 іноземними компаніями: розгортання оборонних виробництв прокоментував Маломуж
Раніше повідомлялося, що британська компанія BAE Systems відкрила офіс в Україні для виробництва гаубиці L119 калібром 105 мм натовського стандарту. Експерти вважають, що Україна може стати потужним хабом для ремонту та виробництва різних видів продукції цієї компанії. Крім того, така співпраця дозволить прискорити процес переходу озброєння ЗСУ від радянського до натівського.