Західна зброя для України: які домовленості вже є і чого чекати від “Рамштайн-9” (ВІДЕО)

8-ма зустріч у форматі "Рамштайн". Фото: Тwitter

Британську зброю і військові автомобілі, можливо, зможуть виробляти в Україні за ліцензією, що полегшить залежність країни від закордонних постачань. Про це пише британська газета The Telegraph, інформує FREEДОМ.

Також у статті йдеться, що представники британських компаній уже відвідували Київ для обговорення питання про створення такого підприємства.

“Інші оборонні компанії країн Європи теж ведуть такі переговори з Україною, і британські компанії не хочуть поступатися першістю німецьким і французьким конкурентам. Будь-яка така угода, найімовірніше, розглядатиметься як значне зміцнення відносин Великої Британії з Україною”, — йдеться в публікації The Telegraph.

Литва надала Україні першу партію зенітних установок L-70 і боєприпасів до них. Про це повідомив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас. Раніше стало відомо, що в межах пакета допомоги від Литви буде поставлено 38 зеніток.

“Це обладнання перебуває в повністю робочому стані. Тиждень тому в нас тривало навчання українських солдатів. У нас проводилися бойові стрільби. Також українців навчали користуватися цим обладнанням. Чому ми це робимо? Ця відповідь дуже проста: Литва з Україною з початку війни, з 2014 року”, — сказав представник Збройних сил Литви Юргіс Норвайшас.

Ця зброя має бути особливо ефективною для боротьби з іранськими дронами “Шахед”. Гармати мають працювати в команді зі спеціальними радарами. На їхнє придбання збирають кошти в межах литовської громадської ініціативи RADAROM. За два тижні литовці та благодійники з інших країн переказали на рахунки компанії майже 7 млн євро.

“Звісно, що більше зенітних комплексів, то буде простіше їх збивати, у будь-якому разі це посилення ППО і це плюс кілька збитих цих “Шахедів”, але це комплексна проблема, яка розв’язується не тільки зенітними установками, а й системами, що зможуть своєчасно попередити про наліт”, — сказав військовий експерт Михайло Жирохов.

На систему протидії дронам-камікадзе, так званого “Ловця шахедів” видатний американський історик Тімоті Снайдер зібрав 1,2 млн доларів. У листопаді він став амбасадором фандрейзингової платформи UNITED24.

“Якщо ви допомогли в цьому зборі, ви допомогли врятувати життя. Дякую вам. Навколо нас твориться історія, і в кожного з нас є свої ролі, великі чи маленькі, які ми можемо зіграти”, — цитує професора Єльського університету Тімоті Снайдера Telegram-канал UNITED24.

У Словаччині обговорюють можливий початок переговорів про постачання Україні винищувачів МіГ-29. З такою заявою виступив у п’ятницю словацький прем’єр-міністр Едуард Хегер.

“Український президент попросив мене про постачання МіГів. Тепер, коли ми отримали офіційне прохання з Києва, стало можливим почати переговорний процес”, — цитує агентство Reuters прем’єр-міністра Словаччини.

Міністр оборони України Олексій Резніков вирушив на чергову зустріч контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”.

“Маю честь вдев’яте очолювати об’єднану команду з представників Міноборони, розвідки, Генерального штабу та наших дипломатів, яка інтенсивно працюватиме з партнерами найближчими днями. Темп надзвичайно високий”, — написав Резніков у Facebook.

Головні питання для обговорення — захист українського неба, зокрема за допомогою авіаційних платформ, розвиток “танкової коаліції”, тренінгові програми для українських солдатів і стабільність підтримки.

“Авіація — це високотехнологічна зброя, і вона, крім літаків, вимагає величезних вкладень в інфраструктуру. Навіть таке питання, де вони базуватимуться, тому що будь-яке місце може бути під ударом російських ракет, і тому західні союзники мають бути впевнені, що ці літаки одразу не будуть знищені. Тому це дуже велике питання, і якщо на “Рамштайні” ухвалюватимуться якісь рішення щодо цього, то ці рішення будуть реалізовані щонайменше до кінця цього року”, — зазначив Жирохов.

Дев’ята зустріч контактної групи з питань оборони України формату “Рамштайн” відбудеться 14 лютого.

Читайте також: Механізм “Рамштайн” виявився дієвим: обсяги допомоги відповідали ситуації на полі бою, — Рябих

Прямий ефір