Нині Україна має перевагу в дронах перед Росією. І все завдяки доступу до західних технологій. Саме західна підтримка дозволяє Україні нарощувати кількість ударних дронів на фронті. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів військовий експерт Владислав Селезньов.
За словами Селезньова, Україні вдалося реалізувати проєкт “Армія дронів”, заявлений президентом Зеленським.
“Тоді заява президента, що за рік українським військовим мають поставити 1 мільйон дронів, здавалася нездійсненною. Зараз, я можу з упевненістю сказати, що цей план успішно реалізовано”, — констатував військовий експерт.
Він зазначив — завдяки тому, що українську армію забезпечують сучасними дронами близько 200 вітчизняних виробників, українські військові сьогодні мають важливу перевагу на фронті.
“Нині в сірій зоні або в зоні безпосереднього бойового зіткнення ні поодинокі машини, ні поодинокі військовослужбовці супротивника не можуть почуватися в абсолютній безпеці завдяки тому, що українська армія отримує більше дронів. Це вельми грізна зброя, яка несе смерть, руйнування, і знищення противника. І, безумовно, отримання таких можливостей для українських Сил оборони на різних ділянках фронту кардинально змінює співвідношення сил і засобів. Дуже верткі, стійкі до ворожої системи радіоелектронної боротьби засоби ураження — фейкові дрони, а також їхні побратими — розвідувальні дрони, становлять серйозну перевагу української армії над армією противника”, — розповів Селезньов.
І додав, що завдяки більшій кількості українських дронів українським військовим вдалося посилити удари й по території Росії.
“Завдяки дронам вітчизняних виробників українські військові отримують можливість наносити точкові, але болючі удари по військових силах і засобах противника, а також по об’єктах енергетичної інфраструктури РФ. Наприклад, у ніч на 23 квітня “прильоти” трапилися на території Смоленської області, і ще у двох регіонах РФ — у Бєлгородській і Воронезькій областях. Це області, які розташовані недалеко від кордону між Росією й Україною, в зоні ураження наших засобів. Але зверніть увагу, наскільки ювелірна, наскільки точна робота українських операторів дронів і ракет. Наші ракети прилітають у ті об’єкти, які визначають бойову міць російської армії, а не по житлових будинках”, — поінформував військовий експерт.
За його словами, наразі українські виробники працюють над удосконаленням і розробкою нових технологій у виробництві дронів
“У сегменті виробництва дронів українським виробникам ще є куди рости. Адже нинішня війна Росії проти України визначається параметрами війни четвертого покоління. Коли замість людей на землі, на воді та під водою воюють сучасні технології. А широке використання сучасних БпЛА допомагає реалізувати ключову місію — берегти життя і здоров’я наших військовослужбовців. Я думаю, що незабаром дрони українського виробництва у своїй більшості матимуть системи штучного інтелекту та машинного зору. Також не за горами той час, коли дрони зможуть триматися в небі значно довше і підзаряджати самі себе”, — резюмував військовий експерт.
Читайте також: Дрони, роботизовані системи та інше озброєння українського виробництва все частіше з’являється на передовій — огляд (ВІДЕО)
Раніше повідомлялося, що міжнародні партнери пообіцяли почати постачання Україні різних модифікацій безпілотників.
Читайте також: “Очі” піхоти: як аеророзвідники коригують атаки на фронті на Донеччині (ВІДЕО)