Захід розширюватиме санкційну політику проти РФ і країн, які допомагають Кремлю озброюватись — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Країни G7 посилять санкції щодо банків, які допомагають Росії обходити обмеження, пише агентство Bloomberg. Напередодні червневого саміту “Групи семи” лідери країн мають намір узгодити комплекс заходів щодо ефективнішого застосування санкцій щодо Росії. Тим часом у Брюсселі заявили про розширення обмежень щодо союзників Москви — КНДР та Ірану, повідомляє FREEДОМ.

Пріоритет для G7 — не допустити постачання в Росію ключових технологій для виробництва озброєнь, пише агентство Bloomberg. Йдеться, зокрема, про обмеження діяльності фінансових установ, які сприяли проведенню таких операцій. Наприклад, до осені 2023 року до російського аналога SWIFT — системи передання фінансових повідомлень Банку Росії — приєдналися фінустанови з 12 країн. За інформацією Bloomberg, західні чиновники попередили їх про можливі санкції. Попередження подіяло — кілька банків відмовилися від проведення операцій. У результаті обсяг російського імпорту зменшився.

“США та їхні союзники відкриті для запровадження санкцій проти будь-якої компанії або приватної особи, які допомагають Росії отримати доступ до компонентів, що можуть бути використані для виробництва зброї”, — заявив заступник міністра фінансів США Воллі Адейємо в коментарі Bloomberg.

Слідом за G7 Євросоюз також має намір запровадити обмеження щодо банків, які користуються російською СПФС. Вони можуть стати частиною 14-го пакету санкцій, який у Брюсселі планують схвалити до кінця червня. 31 травня ЄС розширив санкції щодо КНДР та Ірану за військову допомогу Москві. Заяву опубліковано на сайті Ради Євросоюзу. До списку потрапили фізичні та юридичні особи, причетні до постачання озброєння в Росію з Північної Кореї та Ірану.

“Санкції щодо представників КНДР пов’язані з незаконними програмами озброєнь і підтримкою агресивної війни Росії проти України. Представники Ірану потрапили під санкції за передачу безпілотників для агресивної війни Росії проти України та за передачу безпілотників і ракет на Близькому Сході та в регіоні Червоного моря”, — йдеться в заяві на сайті Ради Європейського Союзу.

Перехід російської економіки на військові рейки вимагає від Заходу розширення санкційної політики, заявили в Білому домі, зокрема й обмежень щодо третіх країн, які торгують із Москвою. Попри майже триразове збільшення витрат Росії на ВПК, імпорт ключових компонентів скоротився приблизно на третину, зазначив заступник радника Білого дому з національної безпеки Даліп Сінгх. За його словами, брак електроніки виробництва країн G7 і виснаження запасів змушують Росію покладатися на менш надійні альтернативи. Наприклад, майже 40% напівпровідників, які Китай поставляє в РФ — браковані.

“Росія переводить всю свою економіку на військові рейки, що підтверджується призначенням економіста на посаду міністра оборони. У зв’язку з цим ми активно вивчаємо можливості розширення санкцій, а також сферу нашого експортного контролю щодо товарів американського походження. Ми змушуємо Кремль покладатися на дедалі складніші й дорожчі мережі закупівель”, — зазначив Даліп Сінгх.

У відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну США в коаліції з ЄС, Великою Британією та партнерами запровадили щодо федерації експортний контроль за поставками продукції та технологій подвійного призначення.

“До сьогоднішнього дня санкції в основному стосувалися товарів військового призначення або товарів подвійного призначення. Сфера санкційних обмежень була досить вузькою. Сьогодні активно говорять про необхідність розширення санкцій по горизонталі та по вертикалі. Йдеться про нові галузі”, — прокоментував ситуацію голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.

У Брюсселі впевнені, що санкції країн Заходу мають значний вплив на російську економіку. Спецпредставник Євросоюзу з питань санкцій Девід О’Салліван заявив, що через обмеження Кремль уже втратив 400 млрд євро доходів.

Читайте також: Санкції, заморожені активи РФ, ППО, військова допомога: Зеленський зустрівся з делегацією Комітету у закордонних справах Палати представників США

Нагадаємо, виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин розповів, що США та їхні партнери готові використати санкції та експортний контроль, щоб припинити китайсько-російську торгівлю, яка загрожує їхній безпеці на тлі війни проти України.

Прямий ефір