Захід повільно і вимушено усвідомлює, що конфронтація з Китаєм стала реальністю, — Божко

Прапор Китаю на тлі міського пейзажу Шанхая. Фото: gettyimages.com

Обговорення на саміті “Великої сімки” (G7) інструментів впливу на Пекін для того, щоб він не надавав підтримки Москві у війні проти України, про що ще напередодні саміту повідомляли ЗМІ, демонструє перехід Заходу до тієї фази, в якій буде змінено ставлення до Китаю. Такою оцінкою поділився голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко в ефірі FREEДОМ.

“Якщо раніше позиція Китаю перебувала під знаком питання, тобто хтось вважав, що якоюсь мірою Китай не хоче повної конфронтації із Заходом, але у нього є якісь окремі безпосередні інтереси і він скутий домовленостями з Росією, то з часом усі зрозуміли: Китай починає входити до тієї стадії, де його конфронтація із Заходом абсолютно автономна від Росії. Китай починає проводити свої заходи, які сигналізують про його недружність”, — коментує гість ефіру.

На його думку, зараз порядок денний Заходу щодо Китаю зазнає перших змін.

“Зараз країни Заходу, швидше за все, для себе повільно і вимушено, але підводять межу, що конфронтація з Китаєм вже стала реальністю, яка ось-ось почне збуватись у найголовніших сферах”, — вважає голова Центру політичних досліджень.

Обговорення на саміті “китайського питання”, на думку Божка, саме про це, а не про те, що G7 зможе якось змінити позицію Китаю.

“Китай обрав бік, і Китай не на боці країн G7 не тільки економічно, а й політично. Економічно вони, безперечно, зберігають взаємозв’язки, тому що Китай є важливим резервом світової промисловості. Але політично ми бачимо, як їхні позиції дедалі більше розходяться, а спроби це дипломатично врегулювати, змінити позицію, вони щоразу просто провалюються”, — наголосив Ярослав Божко.

Читайте такожЯк Китай намагається зберегти співпрацю з РФ і врятуватися від санкцій Заходу, розповів Пендзин

Нагадаємо, країни “Групи семи” надішлють нове попередження китайським банкам про наслідки співпраці з Росією, пише Reuters з посиланням на високопоставлених американських чиновників.

Читайте також: На Заході відбувається певна еволюція поглядів щодо Китаю — розбір політолога

Прямий ефір