Захід поступово може нарощувати виробництво снарядів, а Росія — ні: на важливі моменти звернув увагу Коваленко

Снаряди 155-го калібру. Фото: ap.org

У західних партнерів України є технічні та технологічні можливості збільшувати виробництво снарядів. А в Росії з нарощуванням виробництва великі проблеми. Про це сьогодні, 1 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Якщо лінія виробництва дозволяє видавати певний обсяг, то вона не видасть більше можливого. Навіть якщо працюють у чотири зміни — це межа чотирьох змін і можливості лінії видавати добовий обсяг. Потрібно створювати нову лінію, тобто розширювати виробництво. Саме цим зараз зайняті наші партнери. Вони поступово, з 2022 року, крок за кроком, намагаються нарощувати внутрішнє виробництво боєприпасів”, — зазначив він.

Коваленко звернув увагу, що Росія в плані нарощування виробництва має технічну і технологічну відсталість.

“І навіть якоюсь мірою деградацію виробництва як такого. А у країн Європи та у США — зовсім інший рівень. Коли ми говоримо про постачання боєприпасів, ми насамперед згадуємо країни Європи. У Сполучених Штатах, врешті-решт, я думаю, демократи та республіканці знайдуть консенсус, дійдуть до якихось точок дотику і відновляться поставки зброї в Україну. Але є й інші країни, які достатньо мають серйозне виробництво артилерійських снарядів, але поки що безпосередньо не вливалися в артилерійську коаліцію. Я думаю, що в перспективі це цілком може статися”, — сказав військово-політичний оглядач.

Північнокорейські снаряди, на його думку, Росії не надто допомагають, вона не збільшує кількість пострілів, залишається на тих самих показниках, що були до постачань із КНДР.

“Виробничі потужності Росії поки що не досягли 2 млн пострілів на рік. Так, вони наростили до 1,7 млн на рік виробництво, але це стеля, яка була ще до повномасштабного вторгнення в Україну. Вони виробляли щороку не максимальну кількість, а 200-300 тис. пострілів. Тобто для забезпечення, для своїх внутрішніх потреб. Але при цьому, коли вони досягли стелі з 2020 року в 1,7 млн снарядів, вийти за межі не можуть. Потрібні верстати, потрібні лінії з виробництва, банально навіть пороху не вистачає. Вони налагоджують зараз поставки бавовняної целюлози з Казахстану та Узбекистану, оскільки бавовняна целюлоза — це один з основних елементів вибухових речовин, насамперед пороху. Щоб виробляти, вони завозять елементи з інших країн, а вони теж не безмежні, ці можливості. Тому з цим питанням я не впевнений, що вони зможуть досягти такого показника за 20-й рік”, — вважає Коваленко.

Читайте також: “Від цього залежить майбутнє Європи”: лідери ЄС наполягають на посиленні військової підтримки України (ВІДЕО)

Нагадаємо, міністр оборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що протягом кількох місяців Європейський Союз виконає свою обіцянку поставити 1 млн снарядів для України.

Прямий ефір