Захід перестав боятися ядерного шантажу Путіна — деталі (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Ядерний шантаж Кремля більше не лякає лідерів країн Заходу, пише журнал Time. Путін чітко усвідомлює, що його так звані “червоні лінії” ігнорують, але вперто продовжує їх малювати. Наприкінці вересня російський диктатор заявив про необхідність внести зміни в ядерну доктрину країни та знизити поріг застосування ядерної зброї. Путін вважає, що в разі широкомасштабної атаки із застосуванням звичайних озброєнь, ракет або безпілотників, Росія може відповісти атомною бомбою, повідомляє FREEДОМ.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в Москві неодноразово заявляли про готовність застосувати ядерну зброю проти України. Російські пропагандисти постійно погрожують ядерною бомбою європейським столицям і Вашингтону за підтримку Києва. Чергова порція ядерного шантажу покликана утримати союзників Києва від дозволу Україні на використання західної далекобійної зброї для ударів по військових об’єктах углиб території федерації, вважають експерти.

“На мою думку, існує прямий взаємозв’язок між тим фактом, що уряди США і Великої Британії розглядають питання про те, чи дозволити Україні використовувати американські та британські ракети для атаки в глибині Росії. Тут є прямий зв’язок, і Путін каже: “Просто припиніть це просто зараз, перш ніж продовжувати міркування з цього питання, тому що це матиме жахливі наслідки”, — зазначив експерт аналітичного центру “Товариство Генрі Джексона” Бахрам Гіассі.

Така риторика більше не лякає лідерів країн Заходу. Після того як Європарламент ухвалив резолюцію із закликом надати Україні зброю і дати дозвіл на її застосування у військових цілях на території Росії голова Держдуми Володін заявив, що це “призведе до світової війни із застосуванням ядерної зброї”. На це прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен в інтерв’ю Time зазначила, що єдина червона лінія, яку вона бачить у цій війні, вже була перетнута, коли Російська Федерація напала на Україну.

“Зважена реакція відповідала тенденції, що зростає, серед західних чиновників. Для багатьох із них Володимир Путін став схожий на хлопчика, який надто часто кричав про ядерну зброю, притупляючи вплив свого власного ядерного стримування і дозволяючи багатьом європейцям позбутися страху перед ним”, — ідеться в публікації журналу Time.

Чергові ядерні погрози Кремля президентка Європарламенту Роберта Метсола назвала “типовою реакцією і конфронтацією”.

“Те, як ми реагуємо, є лакмусовим папірцем нашого політичного покоління. Тепер для мене і Європейського парламенту відповідь зрозуміла: ми будемо, ми повинні підтримувати Україну і будемо робити це стільки, скільки буде потрібно. Тепер це не випадок альтруїзму, і це не гра на публіку”, — заявила вона.

Кремль активізував ядерну риторику і щоб шантажем вплинути на президентські вибори в США, припускають експерти.

“Цивілізовані країни, союзники, повинні всіляко демонструвати, публічно демонструвати, що ці страшилки, лякалки Кремля не цікавлять. Відповідно, я дуже очікую, що коли закінчаться президентські вибори, тоді публічно буде заявлено про підтримку і можливість, дозвіл для далекобійної американської та натовської зброї, щоб бити по будь-якій території, по якій диктують реалії війни”, — сказав політтехнолог, експерт з ракетно-ядерного озброєння Олександр Кочетков.

Попри агресивну риторику Москви, аналітики американського Інституту вивчення війни вважають, що Кремль не ризикне використати свій ядерний арсенал. На їхню думку, погрози Москви спрямовані на стримування західної допомоги Україні.

Читайте також: Такий сценарій зараз виглядає доволі фантасмагорично, — політолог про ядерні загрози Кремля

Прямий ефір