Захід переймає в України досвід використання систем ППО — деталі (ВІДЕО)

ППО. Ілюстрація: gettyimages.com

Норвегія виділить 240 млн євро на засоби протиповітряної оборони (ППО) для України, заявили в Міністерстві оборони країни. Ще 125 млн євро — внесок в оголошену Німеччиною закупівлю ракет для ЗРК Patriot. До нового пакету допомоги Україні від Естонії увійдуть пускові установки і ракети ЗРК Mistral. У НАТО впевнені, що українські сили ППО ефективні, а їхній досвід — унікальний, повідомляє FREEДОМ.

Під час візиту до Німеччини Володимир Зеленський разом із главою німецького оборонного відомства Борисом Пісторіусом відвідав військову базу в місті Заніц. Цю установку ППО Patriot Україні передасть ФРН. Українські військові вже проходять навчання з її застосування. Президент України подякував Німеччині за черговий пакет допомоги на 700 млн євро і зазначив, що ЗСУ отримають не тільки Patriot, а й системи IRIS-T.

“Тільки керованих авіабомб — щодня до сотні. У неділю — 80 керованих авіаударів, понеділок — 95. Це шалено руйнівний тиск! Плюс ракети, плюс ударні дрони. Допоки ми не позбавимо Росію такої можливості тероризувати Україну, Путін не матиме справжнього інтересу шукати чесного миру і буде незмінною його ілюзія, що Україну можна стерти, розбивши бомбами та ракетами все, що дає життю основу і захист. Відповідь — це ППО. Дякую, Олафе, за ППО”, — заявив президент України Володимир Зеленський.

“Нагальна потреба української армії зараз — це боєприпаси, зброя, особливо ППО. Тому протягом наступних тижнів і місяців ми поставимо в Україну третю систему Patriot, установки IRIS-T, Gepard, ракети та боєприпаси”, — зазначив канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Сили оборони України мають унікальний досвід у застосуванні ППО в умовах масованих і комплексних обстрілів. Балістичні та крилаті ракети, дрони — російська армія обстрілює українські міста всіма видами озброєнь. Майстерність, з якою українські захисники відбивають ці удари, оцінили в НАТО. 14 січня 2024 року над Азовським морем ЗСУ вперше знищили російський борт дальнього радіолокаційного виявлення. Цей літак називають радаром, що літає. Він дає змогу відстежувати активність і в повітрі, і на землі, і, на відміну від наземних локаторів, бачить набагато більше. Втрата двох А-50 у січні та в лютому 2024-го — це одні з найбільших одномоментних втрат в історії російської авіації.

“Зараз на озброєнні України, ймовірно, батальйон Patriot. Деякі з них використовуються для захисту стаціонарних об’єктів, інші пересуваються і роблять воістину історичні речі. Я не бачила такого за 22 роки роботи в протиповітряній обороні”, — звернула увагу заступниця начальника штабу 10-го командування протиповітряної та протиракетної оборони армії США.

Досвід української армії вже переймають у Північноатлантичному альянсі, особливо важливість багатошарової протиповітряної оборони та ефективної інтеграції різних систем ППО на полі бою.

“Повітряне командування [НАТО] намагається випробувати й експериментувати протягом наступних 12 місяців, щоб побачити, чи справді вони зможуть робити всі ці речі, які роблять українці, як це можна зробити в усіх 32 країнах Альянсу”, — повідомив під час виступу на Fires Symposium 2024 полковник, командир бригади 19-го оперативно-координаційного загону Кевін Джексон.

“Ті рішення, які шукають наші Сили оборони, — унікальні. Вони створюються на підставі тактико-технічних характеристик того озброєння, яке ми використовуємо. І є тактико-технічні характеристики, які ми використовуємо в надможливостях тих самих засобів ППО проти таких вагомих ракет, як “Циркон”, “Кинджал”. На практиці не було таких випадків, щоб відпрацьовували знищення цих ракет”, — зауважив експерт у сфері авіації Анатолій Храпчинський.

Для зміцнення протиповітряної оборони України США нададуть Києву ще одну систему ППО Patriot і ракети до неї, повідомляє The New York Times із посиланням на американських чиновників. За інформацією джерел, ця система може бути розгорнута на передовій уже в наступні кілька днів, залежно від обслуговування і модифікацій, яких вона потребуватиме.

“Одна система Patriot може захистити цілий Харків. Це має велике значення. І якщо ми говоримо про озброєння, яке Росія використовує проти мирних громадян України, це балістичні ракети, за рахунок посилення системами Patriot ми можемо говорити про хорошу протидію”, — висловив думку Храпчинський.

Італія готова передати системи SAMP/T для посилення ППО України, заявив міністр закордонних справ країни Антоніо Таяні. А ще Україна купила у Франції другу комплексну систему протиповітряної оборони Control Master 200. Її особливість у тому, що вона оптимально взаємодіє з мобільними вогневими групами, що вкрай важливо під час боротьби з безпілотниками. Основою цього комплексу є РЛС Ground Master 200, яка може виявляти всі основні види цілей.

Читайте також: Підсумки 23-го засідання у форматі “Рамштайн” — включення з Брюсселя (ВИДЕО)

Прямий ефір