Захід неухильно посилює санкції: як нові обмеження можуть послабити режим Путіна (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: newsmaker.md

Вже рік, як щодо Росії, її економіки, а також окремих російських бізнесменів запроваджено західні санкції. Весь цей час країни ЄС та США єдині у протистоянні економічному та ядерному шантажу Кремля. Путін прагнув утвердити статус Росії як наддержави. Але поки досяг лише того, що Захід неухильно посилює санкції, інформує FREEДОМ.

Потужного удару по економіці країни-агресора очікують до середини 2023 року. Наразі бюджет Росії відчуває дефіцит коштів.

“Росія дедалі більше ізолюється. Я думаю, дуже показовим було голосування в ООН, 141 країна проголосувала за Резолюцію, яка засуджує Росію. Росія котиться назад до економіки автократії, відрізаної від світу. Наші санкції різко підривають її економічну базу, зводячи нанівець будь-які перспективи її модернізації”, — заявила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Напередодні річниці повномасштабної війни Росії проти України у Білому домі повідомили, що Сполучені Штати запровадять додаткові широкомасштабні санкції проти ключових секторів, які приносять дохід президентові Росії.

“Переслідуватимемо більше російських банків, російську оборонну і технологічну промисловість і суб’єктів у третіх країнах, які намагаються обійти наші санкції та ухилитися від них”, — заявила Карін Жан-П’єр прессекретарка Білого дому.

24 лютого 2023 року міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі оголосив про новий пакет санкцій та торговельних обмежувальних заходів проти Росії. Він містить заборону експорту компонентів для виготовлення боєприпасів, які Росія використовує на полі бою проти України. У санкційний пакет потрапили й чотири банки, а також держкорпорація “Росатом”.

Санкції проти Росії будуть дедалі ефективнішими, послаблюватимуть російську економіку і даватимуть конкретні результати. Про це 24 лютого на саміті говорили лідери G20.

Але Заходу необхідно запровадити так звані “повні блокувальні санкції” щодо всіх великих фірм, які беруть участь у торгівлі російською нафтою. І бути готовим застосувати вторинні санкції проти іноземних банків, які допомагають Росії використовувати її нафтові доходи для купівлі зброї, промислових компонентів та інших товарів, які не мають гуманітарної цінності, пише Foreign Affairs.

Новий пакет антиросійських санкцій торкнеться і китайських компаній. Про це заявила заступниця держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд. Обмеження стосуватимуться організацій, які, на думку США, оминають уже введені санкції проти Росії.

“Це буде у пакеті санкцій, про який ми оголосимо у першу річницю повномасштабної війни. Ми також запровадимо інші обмеження на організації, що базуються в Китаї або китайські дочірні організації в Європі, які, як ми вважаємо, активно оминають санкції”, — заявила Нуланд.

Експерти кажуть, економіка Росії вже похитнулася. Бюджет країни-агресора зазнає серйозного дефіциту коштів. І запровадження нових обмежень допоможе послабити Путіна та його режим.

Прямий ефір