Загрози та “в’язниці”: як мобілізовані в РФ розплачуються за протести проти свавілля командирів

Ілюстративне фото: ukrinform.ru

Мобілізація в Росії з тотальними порушеннями прав людини продовжується попри заяви керівництва країни про її завершення, повідомляє FREEДОМ.

Мобілізовані у Підмосков’ї спілкуються із командирами на високих тонах. Нарікають, що замість реальної підготовки до бойових дій їх вчать ходити строєм і стріляти по уявних цілях, а необхідного спорядження не дають. Мобілізовані грубо вичитують офіцера, а потім переходять до рукопашної.

Після того, як це відео потрапило до мережі, російським журналістам стало відомо, що цим новобранцям тепер “світять” кримінальні справи.

Погрожують і мобілізованим із Алтаю. Ті також скаржилися керівництву на відсутність забезпечення.

Військовослужбовець із 35 бригади розповідає, що після двох тижнів імітації підготовки, мобілізованих відправили на передову. У перший же день 2 з 3 взводів потрапили в засідку та зазнали втрат.

“Від одного з воєначальників почули: “Немає людини — немає проблем”. Тобто, якщо ми загинемо, їм буде простіше. Нам полковник каже: “Техніка у нас на вагу золота, а замість вас ми нових наберемо”, — розповів військовослужбовець.35 бригади у коментарі ASTRA.

Мобілізовані відмовилися повертатись на передову. Ось тоді їх і налякали прокуратурою. Російські військовослужбовці кажуть, що раніше кілька мобілізованих записали відеозвернення, а наступного дня приїхала військова поліція, одягла на них кайданки та відвезла.

Нещодавно російські ЗМІ оприлюднили інформацію про існування, як мінімум, семи місць на окупованих Росією територіях, де насильно утримують відмовників, — це фактично в’язниці.

Родичів мобілізованих, які протестують проти свавілля командирів та відсутності забезпечення солдатів, також переслідують.

У Томську мати одного з солдатів вийшла на пікет із вимогою повернути сина до частини.

“Їх відправили до Білгородської області, начебто у відрядження, але в результаті вони там 2 місяці перебувають. Вирили окопи дуже близько з кордоном білгородським. Вони там живуть і їх постійно обстрілюють”, — розповіла вона.

Поліцейські загрожують жінці затриманням. У російських правозахисних організаціях кажуть, що зібрали вже близько сотні скарг від матерів та дружин військовослужбовців. Але гарантій, що військовослужбовців повернуть із передової, немає.

Мобілізовані у перехоплених українською розвідкою телефонних розмовах кажуть, що не впевнені, що зможуть повернутися додому навіть після офіційного закінчення контрактів.

Але покинути фронт можна: Збройні сили України пропонують здатися у полон.

Для отримання інформації, як здатися в полон, російським військовослужбовцям або їх рідним та близьким слід телефонувати за номерами: +38 066 580 34 98 та +38 093 119 29 84. Гарячі лінії працюють цілодобово.

Читайте також: Служба у ЗС РФ: російським окупантам доводиться добивати своїх поранених — деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір