Загроза не тільки для нас, а й для Південної Кореї, — Грабський про участь військових КНДР у війні проти України

Північнокорейські ракети. Колаж: gettyimages.com

Північнокорейські військові, які отримають бойовий досвід у війні Росії проти України, становитимуть серйозну небезпеку для Південної Кореї. Таку думку озвучив військовий експерт, учасник миротворчих місій у Косово та Іраку Сергій Грабський в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Ми повинні прекрасно розуміти, що це загроза тепер не тільки для нас, це загроза і для Південної Кореї. Тому що навіть ті, хто виживуть, отримають безцінний бойовий досвід. Той контингент, який повернеться на територію Північної Кореї, це дійсно будуть підготовлені бійці, які можуть створити дуже великі проблеми для Південної Кореї”, — сказав експерт.

На його думку, з огляду на таку загрозу, Україні варто посилювати і розширювати співпрацю з південнокорейськими союзниками.

“Не йдеться поки що про постачання озброєння, на жаль. Але ми на цьому шляху маємо бути”, — доповнив він.

За словами Грабського, наскільки будуть ефективні північнокорейські солдати, поки сказати складно, адже оцінки різняться.

“Оцінки різняться, причому в діаметрально протилежному напрямку: від юних бійців, які не мають жодного бойового досвіду, до досвідчених спецпризначенців, які начебто мають якийсь бойовий досвід. Але, об’єктивно кажучи, Північна Корея не воює вже 70 років. Це теж об’єктивна реальність. Тому говорити, що вони мають бойовий досвід, не можна. Реальна оцінка — десь посередині”, — сказав Грабський.

У будь-якому разі, незалежно від досвіду, вважає експерт, для українських військ присутність північнокорейських військ на полі бою — це проблема.

“Бойова підготовка, рівень злагодженості підрозділів може бути різним. Але, якщо ми говоримо про 5 тисяч одиниць особового складу противника або 10 тисяч, відповідно, на ці 5 або 10 тисяч потрібно виділяти певні ресурси для того, щоб нейтралізувати цю силу. Тобто, це додаткові витрати для Сил оборони України, додаткове напруження для системи вогневої взаємодії та знищення ворога”, — зазначив гість ефіру.

Щодо мовного бар’єру солдатів КНДР, то, на думку експерта, це питання для російського командування не є актуальним. Особливо, якщо північнокорейців вони планують відправляти на “м’ясні штурми”.

“Як ви розумієте, ні про який мовний бар’єр не йдеться. Вказується напрямок руху, показується, що буде з тими, хто поверне назад, і в цілому вибору тут особливого немає. Причому, повертаючись до досвіду радянської та російської армії, ми знаємо, як гнали на забій мешканців тих же середньоазіатських республік, закавказьких, у яких на той момент із російською мовою були проблеми. Тож відсилання на мовний бар’єр при веденні саме штурмових дій є не зовсім коректними. При вивченні техніки, управлінні певними групами військ підрозділів це має сенс. Але, якщо йдеться про використання північнокорейських солдатів як примітивного “гарматного м’яса”, то немає часу і необхідності детально їх вчити російської мови. Показали напрямок — уперед, показово розстріляли одного-двох, і, повірте мені, вони побіжать вперед”, — резюмував експерт.

Читайте також: КНДР прагне отримати бойовий досвід та потенційно підготуватися до зіткнення з Південною Кореєю, — Ференс

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що на території Росії вже перебувають 3 тис. північнокорейських солдатів та офіцерів. Командування агресора також використовує їх на території України.

Читайте також: РФ намагається змінити ситуацію на полі бою, закидаючи фронт “м’ясом”, — аналітик про північнокорейських військових

Прямий ефір