Потужності Європи з виробництва снарядів сьогодні поступаються російським. Крім того, Москва використовує арсенали Північної Кореї та, можливо, Ірану. Це означає, що Європі, якщо вона хоче бути готовою до можливого зіткнення з Росією, необхідно нарощувати виробництво всіх типів боєприпасів та всіх озброєнь, що використовуються у сучасній війні. Наразі РФ та Європейський Союз змагаються, хто встигне першим. Про це сказав кандидат історичних наук, професор Празького університету, військовий експерт Юрій Федоров в ефірі FREEДОМ.
“Проблема Росії полягає в тому, що — я вже говорив про це і хочу ще раз наголосити — вона залучена до агресивної війни проти України, і, відповідно, у неї просто немає ресурсів для того, щоб зараз вести війну проти Європи. А от якщо, якщо та коли, Росія вийде з війни проти України нерозгромленою, це ключовий момент — нерозгромленою — не має значення, де. Зараз я не хочу обговорювати питання про те, який вигляд може мати цей вихід. Але тоді у неї з’являється можливість відновити збройні сили та наростити їх якісно та кількісно до такого стану, коли вона може вести війну проти європейських держав”, — вважає військовий експерт.
За його словами, перед Європою після заяв Дональда Трампа, який претендує на пост президента США, також гостро постало питання щодо гарантій безпеки. Тому альтернативою нарощуванню Європою військового потенціалу може бути лише її неготовність до війни з РФ. За його словами, потенціал для нарощування європейці мають.
“Є науковий потенціал, промисловий потенціал тощо, які набагато перевершують російський військово-промисловий потенціал. Але поки що ці можливості європейці використовують не повною мірою”, — зазначив Юрій Федоров.
Читайте також: Як країни НАТО готуються до потенційної війни з Росією — деталі (ВІДЕО)
Нагадаємо, на думку кандидата історичних наук, професора Празького університету, військового експерта Юрія Федорова, Росія не має ресурсів для війни з Північноатлантичним альянсом, тим більше зараз, коли вона веде агресивну війну проти України. Водночас, коли йдеться про можливе пряме зіткнення, оцінюються не лише військові потенціали, а й політична рішучість. Вона — слабке місце Заходу. Це змушує Кремль думати, що зіткнення з НАТО він боїться менше, ніж НАТО — зіткнення з Росією.