Загроза для НАТО: Китай і Росія почали військово-морські навчання в Південнокитайському морі (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Китай і Росія збільшують співпрацю, а також проводять військово-морські навчання в Південнокитайському морі. Як зазначає китайська державна газета Global Times, маневри мають тривати три дні. Таку кооперацію між Пекіном і Москвою керівник стратегічного огляду оборонного потенціалу Британії Джордж Робертсон називає смертельною загрозою для Лондона і НАТО в цілому, повідомляє FREEДОМ.

5 липня у Великій Британії офіційно новим прем’єр-міністром став Кір Стармер. Агентство Bloomberg пише, що його риторика на адресу Пекіна більш жорстка, ніж та, яку використовувала попередня консервативна адміністрація Ріші Сунака. Наразі ж, за словами керівника стратегічного огляду оборонного потенціалу Британії Джорджа Робертсона, Росія і Китай перебувають у списку країн, які є смертельними загрозами для Великої Британії та всього Північноатлантичного альянсу.

“У форматі якоїсь розвідки боєм проти Заходу, Росія може себе Китаю продавати й, як ми бачимо, ця позиція РФ Китай не лякає, вона їх задовольняє. Вони нарощують взаємозалежність, при цьому це дуже одностороння взаємозалежність, яка залишає Росію рангом набагато нижчим, ніж Китай”, — пояснив глава Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко.

За останні роки Пекін і Москва зміцнили військові та торговельні зв’язки. І просто зараз почали військово-морські навчання з бойовими стрільбами в Південнокитайському морі. Державна газета Китаю Global Times пише, що країни мають залучити щонайменше три кораблі для триденних навчань.

“З військового погляду Китай, внаслідок того, що армія ніде не воювала, має досить обмежений військовий досвід. За такого розміру поширити досвід навіть тих маленьких місій, у яких Китай десь брав участь, досить складно. Росія, яка має цей досвід і позиціює все своє існування як державу з таким чітким акцентом на військовий успіх, вона видається для Китаю доволі цікавим доповнюючим союзником”, — додав Божко.

Росія прагне бути корисним партнером для Китаю. Агентство Reuters пише, що РФ може передавати Пекіну дані про американське озброєння, що використовується на полях битви в Україні. І хоча Вашингтон бачить зближення двох держави, все ж не втрачає надії, що КНР може вплинути на Москву, щоб та припинила воєнні дії проти Української держави.

“Ми спостерігаємо подальший розвиток відносин між Китаєм і Росією. І це не тільки щодо відродження оборонної промислової бази. Це також пов’язано з тим, що Китай є великим стратегічним партнером РФ. Під час прямого спілкування з китайським урядом ми говорили, що в кінцевому підсумку сподіваємося на їхню продуктивну роль у припиненні вогню. Але це має бути роль, яка визнає, хто є агресором, а хто — жертвою. І йшлося не тільки про досягнення миру заради миру, але й про досягнення миру, який був би справедливим і міцним для держави Україна”, — заявив представник Державного департаменту США Метью Міллер.

Офіційно влада Китаю займає нейтральну позицію щодо війни Росії проти України. Водночас Пекін допомагає кремлівському режиму постачанням компонентів для виробництва зброї. Ба більше, КНР також закуповує у РФ нафту і газ за демпінговими цінами, тоді як країна-агресор перебуває під західними санкціями.

Читайте також: “США мають бути готовими до цього”: Росія і Китай мають намір розгорнути зброю в космосі

Прямий ефір