За офіційними даними, за межею бідності в Росії вперше нібито виявилося менше 10% населення. За даними Росстату, за рік показник зріс лише у чотирьох регіонах. Але на тлі безпрецедентного санкційного тиску, а також великої кількості мобілізованих та тих, хто емігрував, — такі показники, як мінімум, не викликають довіри, інформує FREEДОМ.
Навіть російські економічні експерти впевнені, що в країні спеціально оцінюють рівень бідності так, щоб занизити числа.
“Треба розбиратися, купівельна спроможність грошей яка. Можливо, на 13,5 тисяч рублів можна купити вдвічі менше, ніж минулого року. Я думаю, що вивчення проблеми бідності обов’язково має бути всебічним і включати дані про витрати. Інакше ми самих себе вводимо в оману”, — заявила Любов Храпилина, професор кафедри праці та соціальної політики РАНХ у коментарі “РБК-Росія”.
Тільки кожне третє домогосподарство Росії газифіковане, замість м’ясних продуктів, ковбас та дорогої “молочки” люди купують все більше круп, російські автомобілісти стали значно менше їздити і рідше лагодити свої авто, хоча на обслуговування витрачають більше грошей. До того ж дороги розвалюються, а коштів на ремонт регіонам виділяють дедалі менше.
Упродовж останнього року жанр відеозвернень, схоже, стає основним засобом комунікації громадян та чиновників. Інакше представники влади на скарги просто не реагують. Так, воронежці покликали чиновників у гості в будинок, що розвалюється, капремонт якого, мабуть через відсутність грошей, перенесли на 2052 рік.
“Згнив фасад у будинку, згнив фундамент, але, в принципі, проблема в тому, що згнила міська влада. Фасад нашого будинку — це стан адміністрації. Навіщо нам потрібний мер, навіщо нам потрібний губернатор, якщо у нас не робиться абсолютно нічого”, — заявили мешканці будинку.
Проблеми є й у інших регіонів. На Орловщині терміни капремонту півтисячі багатоквартирних будинків пересунули на 10-20 років. У Сиктивкарі у кількох 70-річних будинках заплановані роботи так і не провели, а відомостей про перенесення термінів капремонту немає.
Нестача коштів на необхідне — один із наслідків розпочатої Росією повномасштабної війни проти України. Але — кажуть соціологи — щось міняти росіяни не готові. Вони проміняли свою громадянську позицію на ілюзію стабільності.
“Росіяни не надто у захваті від того, як російська влада керує справами в країні, але вони погодилися, щоб їх загнали в пастку віри в те, що політичне керівництво Росії є успішним на зовнішній арені з погляду гарантування безпеки цієї країни, що безумовно є глибокою помилкою. Але російське суспільство виробило такий дитячий інфантилізм і уникає того, щоб реалістично подивитись на проблеми, з якими стикається”, — каже доктор соціологічних наук Павло Кутуєв.
Читайте також: Платоспроможність у РФ падає — причини назвав експерт