“Забирає ініціативу в Орбана”: зустріч Мелоні та Трампа прокоментував аналітик

Дональд Трамп і Джорджа Мелоні. Фото: x.com/GiorgiaMeloni

Прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні може забрати ініціативу угорського прем’єра Віктора Орбана як такого собі “провідника інтересів” між Європою та США. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився аналітик Ради зовнішньої політики “Українська призма” Євген Костогризов.

“Якщо говорити про прем’єр-міністерку Італії, то вона за фактом зараз забирає своєрідну ініціативу у Віктора Орбана, який був би дуже не проти стати провідником між Європою і США”, — сказав Костогризов.

За тими заявами, які лунали від Трампа під час передвиборчої кампанії та продовжилися після його обрання, було видно, що з Європою у політика можуть скластися не зовсім безпроблемні відносини, вважає аналітик.

“Порушували питання економіки, зокрема того, що є певна економічна нерівність в аспекті торгівлі між Європою та Америкою. Також порушували питання безпеки. Трамп дійсно хоче, щоб Європа більше сама дбала про свою безпеку, а США вкладалися в безпеку Європи менше. Відповідно, в такому ключі абсолютно необхідний провідник інтересів, тобто людина, яка буде якось узгоджувати, наприклад, позиції європейських лідерів, Єврокомісії та позиції нової американської адміністрації”, — зазначив спікер.

І ось візит до США Мелоні, з одного боку, слугує цій меті, а з іншого боку, певним чином перебиває ініціативу Орбана, вважає Костогризов.

“Я нагадаю, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан досить довго товаришує з Дональдом Трампом. Або принаймні декларує, що дружить із ним. І ось мені здається, що в цьому аспекті зустріч важлива”, — доповнив гість ефіру.

На його думку, у новій адміністрації президента США питання безпеки вийдуть на перший план.

“Питання безпеки багато де вже вийшли на перший план. Думаю, якщо говорити про конкретні дії, Трамп, по-перше, продовжуватиме підштовхувати європейські країни до збільшення витрат на безпеку і внесків у НАТО. Насправді це буде зараз набагато легше, оскільки й самі європейські країни думають, що це цілком логічний хід”, — сказав гість ефіру.

З іншого боку, вважає він, можуть виникнути проблеми з політичним розумінням між сторонами.

“Дональд Трамп представляє певну більш праву і менш, скажімо, скуту якимись правилами політичну платформу, політичну силу, політичну свідомість, як хочете, так і називайте, тоді як Єврокомісія, не окремі лідери країн, а саме Європейський Союз як цілісність, представляє більш лівоцентристську бюрократизовану демократію. У цьому може бути проблема, підходи до всіх питань, як безпеки, так і економіки, можуть відрізнятися”, — зазначив аналітик.

Як повідомлялося раніше, прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні 4 січня зустрілася з новообраним президентом США Дональдом Трампом. Зустріч була неформальною і відбулася в його гольф-клубі у Флориді.

Прямий ефір