За юані від продажу нафти Росія планує закупити вживані 5-річні китайські авто — це єдиний спосіб їх витратити, — Пендзин

Ілюстративне фото: financebrokerage.com

Ніколи за всю історію нафтового ринку ця сировина не продавалася за національні неконвертовані валюти. Вона завжди продавалася за долар. Ці валютні надходження були основою формування валютного балансу РФ. Про це сьогодні, 28 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

“А тепер така “весела” ситуація, в яку росіяни загнали себе самі. Наразі фактичне співвідношення рубля і долара є досить некомфортним для російської економіки. Він бовтається в районі 100 рублів за долар і його перебування в цих межах є наслідком того, що основний потік доларів, який входив до РФ, завжди входив від продажу нафти”, — сказав він.

За словами економіста, на сьогодні відомо, що 30% доходів російського бюджету — це нафтодолари.

“Якщо у вас фізично не вистачає доларів, щоб забезпечити потребу в закупівлі імпорту, а Росія дуже сильно залежна від імпорту, разом із цим потрібно розуміти, що навіть Китай на сьогодні товари тривалого користування для російського ринку продає за долари. Водночас на рахунках російських компаній зосереджена досить велика кількість юанів. Але юань — дуже специфічна валюта, її можна використовувати тільки з індивідуального дозволу Народного банку Китаю. А Китай не дає дозволу на використання юаня для купівлі тих товарів, які альтернативно можуть бути оплачені в доларах”, — пояснив Пендзин.

За його інформацією, планується досить велика операція в юанях. Росіяни готові закупити вживані 5-річні автомобілі китайського виробництва, які на сьогодні перебувають у Китаї, за юані. А Китай готовий продати ці вживані китайські автомобілі на російський ринок.

“Якість цих автомобілів і в якому вигляді вони перебувають, ми не обговорюватимемо, ми розуміємо, що таке старий китайський автомобіль, який від’їздив уже певний період часу по Китаю. Але це єдиний спосіб на сьогодні, який обговорюється, куди можна використовувати ці юані, отримані за продаж нафти”, — підсумував Олег Пендзин.

Читайте також: Індія максимально використовує санкційні обмеження, запроваджені проти РФ, — економіст

Нагадаємо, як заявив аналітик, аспірант Цзіліньського університету Петро Шевченко, нинішні відносини і співпраця Китаю та Росії — не союз чи альянс. Це чистий прагматизм, і він тимчасовий.

Прямий ефір