Між Заходом та РФ відбувся масштабний обмін, у ході якого з російських колоній звільнили політичних в’язнів. Але у Німеччині цю подію піддали критиці, адже на волю вийшов особистий друг Путіна — убивця Вадим Красіков. Про це сьогодні, 2 серпня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог, аналітик Стокгольмського центру східноєвропейських досліджень Андреас Умланд.
“Звичайно, у Німеччині радіють тому, що були звільнені ці люди. Серед них і громадяни Німеччини та політичні опозиціонери. Але водночас зараз у Берліні багато хто критикує це рішення, оскільки був випущений на волю вбивця Вадим Красіков. Він убив у центрі Берліна грузинського опозиціонера, який воював у Чечні. Це було дуже відоме та скандальне вбивство. Тому багато хто обурений, що він тепер на волі й не відсиджує свій термін, як це було вирішено судом”, — розповів політолог.
Він зазначив, що за даними учасника переговорів щодо обміну, спецпредставника Держдепартаменту США Джеймса Рубіна, кілер Вадим Красіков, засуджений у ФРН до довічного ув’язнення за вбивство Зелімхана Хангошвілі, є особистим другом російського диктатора Путіна. Тому логічно, що для того, щоб повернути свого друга, Путін випустив із в’язниць навіть російських опозиціонерів.
“Я навіть трохи був вражений тим, що Путін випустив цих політиків. Тому що вони, звісно, зараз стають новими лідерами російської опозиції після смерті Олексія Навального. Такі люди як Володимир Кара-Мурза чи Ілля Яшин зараз стали ще вагомішими, ніж були раніше. І Путін цього не міг не розуміти. Інша річ, якщо Красіков справді такий його друг, тоді цілком логічно, що західні спецслужби знали про це, тому й змогли виторгувати видачу російських опозиціонерів”, — зазначив аналітик.
За словами Умланда, загалом це був виправданий торг.
“Потрібно було саме цих опозиціонерів витягнути з російської в’язниці й цим підкріпити російську діаспору та російський опозиційний рух. Тому такі люди як Кара-Мурза та Яшин зараз дуже потрібні”, — констатував Андреас Умланд.
Читайте також: Рішення видати Росії кілера Красікова було непростим, — Шольц