За три місяці РФ може виробити більше зброї та боєприпасів, ніж Євросоюз за рік, — Каллас

Кая Каллас. Фото: gettyimages.com

Якщо Росію не зупинити в Україні, є ризик, що вона почне атакувати країни Європейського Союзу. Про це сьогодні, 22 січня, заявила висока представниця ЄС із закордонних справ та політики безпеки Кая Каллас на щорічній конференції Європейського оборонного агентства у Брюсселі, повідомляє кореспондент FREEДОМ в Європі.

“Путін витрачає понад третину бюджету своєї країни на армію й не демонструє жодних ознак зупинки чи уповільнення військових витрат. Мене називають “яструбом” щодо Росії. Але я б вважала за краще казати, що я — реалістка. Надто довго ми пропонували Росії альтернативи, сподіваючись, що вона обере співпрацю та економічне процвітання для свого народу, а не імперіалістичні амбіції. Але замість цього російська оборонна промисловість у величезних кількостях штампує танки, авіабомби та артилерійські снаряди. За три місяці вони можуть виготовити більше зброї та боєприпасів, ніж Європейський Союз за рік. Російська Федерація — це сильно мілітаризована країна, яка становить екзистенційну загрозу для всіх нас. У Європи закінчується час. Українці борються за свою і нашу свободу. Вони заробляють для нас час”, — сказала вона.

Каллас наголосила, що загальна сума допомоги Україні з боку ЄС та його держав-членів склала близько 134 млрд євро, з яких майже 50 млрд припало на військову допомогу. А кількість українських військових, яких навчає Європейський Союз, становитиме 75 тис. до кінця січня.

Наймасштабніші санкції, які коли-небудь застосовувалися, були запроваджені проти Російської Федерації. Україна почала отримувати допомогу за рахунок заморожених російських активів, та її обсяг вже склав 3 млрд євро. Дії ЄС впливають на здатність Росії вести війну, але санкції потрібно посилювати.

“Ціна війни для Росії має зростати. Зараз ми працюємо над 16-м пакетом санкцій. Вже зараз очевидно, що внаслідок запроваджених проти РФ обмежень російська економіка отримала серйозний удар. Вони не змогли продовжити свої операції в Сирії, доки воюють в Україні. Державні фінансові фонди Росії стрімко виснажуються. Національна процентна ставка значно перевищує 20%, і вони отримують набагато менше ресурсів з газу та нафти. У “Газпромі” та “Сбербанку” очікують масових звільнень”, — заявила глава дипломатії ЄС.

Вона наголосила, що немає жодних сумнівів у тому, що Європейський Союз може зробити більше для допомоги Україні.

“З нашою допомогою українці можуть перемогти у війні. Єдина мова, якою розмовляє Путін, — це мова сили, яку має ЄС. Разом економіки країн-членів ЄС в 17 разів перевищують економіку Росії. Ми повинні показати Кремлю, що він програє в Україні, зупинити його, перш ніж він нападе на когось із нас”, — сказала Каллас.

Вона закликала країни ЄС збільшити витрати на оборону, щоб запобігти бажанню країни-агресора напасти на територію Європейського Союзу.

“Росія — це проблема для всіх нас. Європейцям потрібно прокинутися. Минулого року країни-члени ЄС витрачали на оборону в середньому 1,9% ВВП, тоді як Росія 9% ВВП. Нездатність Європи інвестувати у військовий потенціал надсилає агресору небезпечний сигнал: слабкість спонукає їх до агресії. Президент США Дональд Трамп має рацію, коли каже, що ЄС витрачає [на оборону] недостатньо. Нам потрібні інвестиції з боку держав-членів та приватного сектору, а також зі спільного європейського бюджету. Європейський Союз має витрачати на оборону понад 1% ВВП. Ми повинні надіслати сигнал про те, що ми серйозно ставимося до нашої відданості європейській обороні”, — наголосила Кая Каллас.

Читайте також: “У нас більш ніж достатньо сил, щоб перемогти”: за швидшу й сильнішу підтримку Україні виступила Каллас

Нагадаємо, глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що немає жодних підстав для зняття санкцій з Росії. Навпаки, їх слід посилювати.

Наразі ЄС готує 16-й пакет санкцій. Очікується, що він включатиме обмеження на імпорт скрапленого природного газу (СПГ) з РФ, а також нові обмеження торкнуться десятків кораблів тіньового флоту РФ.

Читайте також: Каллас закликала знизити стелю цін на російську нафту

Прямий ефір