Обговорювати щось про Україну без України — неможливо. Тому що ми не визнаємо жодних домовленостей у відповідному форматі. За столом переговорів мають бути Україна, Росія, Європа і США. На цьому наголосив президент України Володимир Зеленський сьогодні, 23 лютого, під час пресконференції в межах форуму “Україна. Рік 2025”, інформує FREEДOM.
Глава держави прокоментував двосторонні переговори США та Росії.
“США з Росією завжди вели переговори, протягом усієї війни Росії проти України. У нас щодо цього завжди були питання. Але це все було не публічно, а зараз це все вилилося в публічну площину. Я вважаю, що це стало більш серйозним і небезпечним. Тому що одна справа — вести переговори на рівні розвідок, а друга — коли переговори ведуть офіційні представники. Це різні речі. Але для нас це не нова інформація. Я чесно кажу — ми б хотіли мали пріоритет для того, щоб США спочатку спілкувалися з нами. Але це вибір США. У них є свій підхід. Я впевнений, що в них є свої двосторонні питання, теми для обговорення, які вони можуть обговорювати, щось вирішувати”, — розповів президент.
Разом з тим президент зазначив, що обговорювати щось про Україну без України — неможливо.
“Тому що ми не визнаємо жодних домовленостей у відповідному форматі”, — наголосив Володимир Зеленський.
Він акцентував: за столом переговорів мають бути Україна, Росія, Європа та США.
“Я від самого початку говорив, що за столом переговорів має бути Україна, Росія, попри те, що вона є нашим ворогом і країною-агресором, і Європа, оскільки війна йде на цьому континенті. І обов’язково — США, як наш стратегічний партнер. І Європа, у ширшому сенсі слова”, — зазначив президент.
Він додав, що з боку Європи за столом переговорів може бути присутня Туреччина.
“Я не знаю, у якому форматі, в який момент, у якій ролі вона увійде в цей переговорний процес. Але президент Ердоган знає, що ми бачимо його серед важливих осіб, які гарантують безпеку. Я вважаю, що Європі загалом потрібно дивитися на Туреччину. Тому що зараз у Європі в України і в Туреччини — дві найбільші армії. Є, звичайно, й інші армії. Але ми повинні констатувати, хто сьогодні у Європі в змозі дати гарантії безпеки континенту”, — підсумував Володимир Зеленський.
Читайте також: Закінчення гарячої фази війни — складна робота, яка має відбуватися разом із гарантіями безпеки для України, — Зеленський