У Росії продовжують виносити вироки за антивоєнні висловлювання і поповнюють списки іноагентів, повідомляє FREEДОМ.
Шість років в’язниці за підпал військкомату. У Росії тюремний термін отримав краснодарець Олег Важдаєв. Він свою провину не заперечує, а підпал військкомату пояснює страхом за рідних після оголошення про мобілізацію. Адвокат Важдаєва повідомив, що після затримання його підзахисного катували й змусили сказати, що підпал фінансували з України.
На два місяці продовжили домашній арешт педіатру з Благовєщенська Марії Мехедовій. Кримінальну справу за статтею про виправдання тероризму на неї завели в червні 2023 року. Мехедовій загрожує 7 років позбавлення волі через коментар під повідомленням про загибель російського пропагандиста Владлена Татарського. Медик написала, що вперше в житті не шкодує про смерть людини.
“Не шкода абсолютно. Земля сама очищається від поганих людей. Це як у фільмі, коли поганий персонаж помирає, глядач радіє. Так і всі люди, які стали на бік добра, радіють”, — розповіла мешканка Росії Марія Мехедова.
На петербуржця завели справу про заклики до тероризму. Чоловік нібито поширював листівки Російського добровольчого корпусу і Легіону “Свобода Росії”. А у Воронежі через футболку з написом “Я проти війни” затримали активіста Миколу Борисова. У ній Борисов прийшов на засідання суду у своїй адміністративній справі. Раніше його вже затримували за антивоєнні пікети.
“Я планував прийти на суд і просто одягнув свою майку-талісман і після суду, коли все закінчилося, винесли штраф (30 тис. руб. (315 дол.) за дискредитацію. Плакат у мене був “Свободу Навальному і мир для України”, — розповів Микола Борисов.
Міністерство юстиції Росії поповнило реєстр “іноагентів” після майже місячної перерви. До списку занесли письменницю Лінор Горалик, економіста Андрія Ілларіонова і політолога Андрія Піонтковського.
“У “іноагентів” дуже багато обмежень. Насамперед у фінансових правах. Вони повинні звітувати постійно. У них можуть накладати арешти на щита тощо. Тим, хто в Росії не живе, легше. А ось тим, хто живе в Росії, “іноагентство” сильно заважає здійснювати свою детальність”, — пояснила політична аналітикиня, головна редакторка порталу After Empire Ольга Курносова.
Силовики пройшли з обшуком у квартиру, де раніше жив співзасновник “Омського громадянського об’єднання” Микола Родькін. Дівчину, яка там тепер мешкає, відвезли на допит, написав Родькін у Telegram.
Микола пов’язує ці переслідування зі своєю антивоєнною позицією, правозахисною діяльністю та ЛГБТ-активізмом. “Омське громадянське об’єднання” заснували прихильники Навального після того, як Фонд боротьби з корупцією в Росії оголосили “екстремістською” організацією. Проєкт проводить антивоєнні акції, публікує розслідування і допомагає активістам.
Читайте також: Що ближче в Росії вибори, то масштабніші репресії — нові факти (ВІДЕО)