У березні 2022 року великі європейські та американські бренди призупинили роботу в Росії. Це, передовсім, популярні стрімінгові сервіси, найбільші аудитори, виробники їжі, одягу, косметики. Тепер росіяни стали частіше їздити до Білорусі, аби придбати продукцію, недоступну після введення санкцій і виходу зарубіжних компаній з російського ринку, інформує FREEДОМ.
Більшість світових брендів відмовилися від поставок своїх товарів до Росії. Закрили не тільки роздрібні фірмові магазини, але й призупинили роботу інтернет-магазинів на території країни. Дедалі більше росіян для шопінгу тепер обирають сусідню Білорусь.
“Відрізнити гостей можна за кількістю товарних позицій у чеку: хтось купує про запас, хтось не тільки для себе, але й для всієї родини та родичів. У спілкуванні з консультантами росіяни нерідко так і пояснюють: мовляв, у них магазини закрилися, а купувати у цих брендів їм було вигідно. Часто уточнюють вартість товару в російських рублях”, — йдеться в публікації видання Office life.
Під впливом санкцій у росіян, які раніше воліли подорожувати Європою, тепер з’являються нові запити в Білорусі. Це купівля автодеталей, лінз і модних брендів, які покинули російські ринки.
“Для частини російської аудиторії Білорусь стала напрямком, де можна придбати те, чого вже немає в Росії через санкції, або товари, які з тих же причин обійдуться дешевше. Тож туристи не проти поєднати відпочинок із цільовими покупками або отриманням послуг, наприклад, походом до стоматолога”, — повідомили в Асоціації туроператорів Росії.
Стоматологію туроператори називають однією з максимально затребуваних послуг. Через зростання курсу валют і логістичні складнощі стоматологічні послуги в Росії за останній рік подорожчали на третину. А ціни на ті, за яких потрібні імпортні пломби, анестезія і зубні імплантати, підскочили у два з половиною рази. Білоруські розцінки для росіян залишилися цілком доступними.
“Це прямо в рази дешевше, ніж у Росії. Працює сфера послуг, яка, безумовно, за цінами набагато дешевша в Білорусі, ніж у РФ. Тому росіяни їхали, їдуть і будуть їхати. Кордону немає”, — каже білоруська політична блогерка, громадська діячка Тетяна Мартинова.
Згідно зі статистикою Національного туроператора Білорусі, кількість бронювань білоруських санаторіїв, порівняно з літом 2022 року, зросла на 120%, готелів — на 110%, екскурсійних турів — на чверть.
Від початку війни РФ проти України деякі країни Євросоюзу за своєю ініціативою припинили видачу туристичних віз громадянам Росії. До обмежень приєдналися Чехія, Латвія, Литва та Естонія.
Данія та Нідерланди припинили видавати короткострокові візи. Фінляндія скоротила видачу туристичних віз росіянам. А Швейцарія повністю призупинила спрощений візовий режим із Російською Федерацією.
“Тоді як найбагатші продовжують відвідувати регіон, росіяни середнього класу майже повністю зникли, пославшись на зростаючі логістичні труднощі та витрати. Причина, звичайно ж, у смертоносному вторгненні Росії в Україну, яке спонукало Захід спорудити бар’єри, небачені з часів похмурих днів холодної війни, на підтримку свого союзника”, — йдеться в публікації видання Euronews Travel.
Загалом спад туристичного потоку з Росії спостерігається за всіма напрямками в Європі: прямих рейсів до країн Євросоюзу з РФ немає, а видачу росіянам туристичних віз обмежили багато держав. А через фінансові обмеження шопінг і відпочинок росіянам залишився доступним переважно в залежних від Росії країнах.
Читайте також: Відбувається різке збідніння російської економіки — вона повністю стає на військові рейки, — Устенко