Санкції проти російської нафти одразу після введення істотно негативно вплинули на російську економіку. Однак механізми їхнього обходу в поєднанні з цінами на нафту, що зросли, дозволили Росії вистояти. Зараз у Москви знову проблеми: ціна на нафту — найголовніший чинник. Про це сьогодні, 15 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав економічний експерт Ілля Несходовський.
“Після того, як кілька місяців тому американці та європейці почали активно впливати на компанії, які порушують санкції, вводити проти них вторинні санкції, ми знову бачимо, що ціна на нафту впала нижче за 60 дол. [за барель]. І знову в Росії проблеми, і знову в Росії зменшення надходжень, і знову неможливість нормально фінансувати бюджет. Вони, звичайно, трохи зі статистикою грають для того, щоб показати хорошу міну за поганої гри. Але все одно це довго не триватиме”, — коментує гість ефіру.
Він додав, що на російський виторг від нафти впливають і загальносвітові тенденції: економічні проблеми в Китаї й, як наслідок, зменшення попиту на нафту, а також нарощування видобутку сланцевої нафти в США. Через це ціни на нафту падають у всьому світі.
“Якщо ми утримуватимемо ціну на нафту для Росії менше за 50 дол. і дуже суворо контролюватимемо недотримання санкцій, то це призведе до того, що за пів року в Росії просто не буде грошей на війну… Нафта — найголовніший чинник падіння Росії. Тому дуже важливо дотримуватися санкцій. Дуже важливо застосовувати вторинні санкції стосовно тих компаній, які їх порушують. І тоді грошей на війну стане набагато менше”, — заявив Ілля Несходовський.
Читайте також: Основною причиною бід економіки РФ стала ситуація на нафтовому ринку — розбір від економіста
Нагадаємо, 6 грудня президент Росії Володимир Путін здійснив робочі візити в Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) та Саудівську Аравію. Це перше відвідування Путіним Близького Сходу після видачі ордера на його арешт Міжнародним кримінальним судом (МКС) у Гаазі. Об’єднані Арабські Емірати і Саудівська Аравія не визнають юрисдикції МКС та не беруть участі в його роботі.
Основна частина переговорів проходила за зачиненими дверима, починаючи з делегацій та закінчуючи поодинокими зустрічами. Обговорювали питання двосторонніх відносин, а також міжнародні теми, включно з палестино-ізраїльським конфліктом і війною в Україні. Зі спадкоємним принцом Саудівської Аравії Путін обговорив також співпрацю двох країн в ОПЕК+.