Європейський Союз цілком заслужено ввів нові санкції проти Білорусі із забороною на перевезення та імпорт енергоресурсів. Загалом санкції мають вводитися дзеркально з Російською Федерацією, оскільки Білорусь не просто підтримує її у війні проти України, а ще й допомагає країні-агресору обходити санкції. Про це сьогодні, 1 липня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог Антон Кучухідзе.
Політолог нагадав, що тренд більш жорсткого контролю обходу санкцій з’явився ще 2023 року, а вже поточного року почав активно втілюватися в життя.
“Зазначу, що українська сторона ще на початку запровадження перших пакетів санкцій проти Російської Федерації постійно говорила про те, що потрібно не тільки вводити санкції, а й слідкувати за шляхами їхнього обходу. І, звичайно ж, санкції проти Білорусі давно напрошувалися. І нарешті вдалося дотиснути це питання, тому що Білорусь — це одна з тих юрисдикцій, через яку відбувався обхід санкцій. Звичайно, є ще низка держав, які допомагають Росії обходити обмеження. Але з часом, я думаю, доберуться і до них, — розповів Кучухідзе.
Він також додав, що запровадження ЄС санкцій проти Білорусі є цілком обґрунтованим як юридично, так і політично.
“Білорусь усім своїм виглядом показує, що вона — партнер Російської Федерації і з погляду їхніх внутрішніх двосторонніх домовленостей, і з погляду військової оборонної політики тощо. Білорусь всіляко демонструє, на чиєму вона боці. Крім того, не потрібно забувати про те, що Білорусь з погляду міжнародного права є співучасником агресії проти України, тому що саме з її території йшли війська в період початку вторгнення РФ в Україну”, — пояснив гість ефіру.
Він також нагадав про резолюцію Генеральної Асамблеї ООН 1974 року, де визначається термін, що таке агресія проти іншої держави.
“Там зазначено: якщо третя держава дає в користування територію або пускає найманців для атаки на іншу державу, це теж вид агресії проти незалежної держави. Тому юридично і політично є всі підстави для того, щоб вводити санкції проти Білорусі”, — додав політолог.
Він також зазначив, що агресивна політична риторика Білорусі щодо низки європейських країн також цілком може бути причиною санкцій проти країни.
“Неодноразові нападки на поляків, на країни Балтії, критика їхньої політики, погрози, провокування міграційної кризи на кордоні з європейськими державами, — це лише невеликий список “заслуг” Білорусі. Цілком логічно, що Європейський Союз прийшов до рішення ввести санкції проти агресивної держави”, — констатував Антон Кучухідзе.
Читайте також: Від санкцій Євросоюзу в Білорусі найбільше постраждає дрібний і середній бізнес — думка