За одночасним руйнуванням трьох ниток газопроводів “Північного потоку” стоїть Федеральна служба безпеки (ФСБ) Російської Федерації. Таку думку сьогодні, 27 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив депутат Державної Думи РФ (2007-2014 рр.), засновник каналу “Утро Февраля” Ілля Пономарьов.
“Ну, я що хочу сказати, ламати своє — це набагато простіше, ніж якесь чуже. Тобто, звичайно, за цими діями стоїть російська ФСБ. І я не знаю, що є первинним: шантаж Європи чи спроба потім перевалити це на Україну, щоб посварити Україну із Заходом? Думаю, що швидше друге, ніж перше. Тому що перше і так вони роблять, обмежують постачання до Європи. Але загалом, звичайно, в цьому випадку це стовідсотково справа рук людей усередині самої Росії”, — переконаний Пономарьов.
Він також зазначив, що західні санкції працюють та падають доходи РФ від продажу енергоносіїв.
“Вже зараз ми бачимо, що це ембарго, воно потихеньку розкручується. І, відповідно, потихеньку падають доходи, які йдуть від продажу енергоносіїв до російського бюджету. Отже, я не знаю, якраз тут, мені здається, все йде за планом. Інша річ, що це всі інерційні повільні процеси, тому їхній ефект ми спостерігатимемо, вважайте, у середині наступного року”, — сказав політик.
При цьому він звернув увагу на те, що Європа зараз докладає зусиль, щоб у максимально короткий термін відмовитися від російського газу.
“Вони, в принципі, займаються вирішенням цього питання системно. Вони відмовляються не тільки від російського газу, вони відмовляються взагалі від вуглеводнів. Вони займаються переходом на зелену енергетику. Це дорого, це болісно. Але, звичайно, ця війна набагато прискорила цей процес. Тому знову ж таки, Путін у росіян майбутнє вкрав, а європейцям він його зробив”, — зазначив Пономарьов.
Читайте також: Вперше в історії енергоринок ЄС так швидко переорієнтувався — газовий шантаж Путіна зазнає фіаско (ВІДЕО)
Нагадаємо, одразу три нитки газопроводів “Північний потік” вийшли з ладу. Так і не введений в експлуатацію газопровід “Північний потік-2” розгерметизувався у винятковій економічній зоні Данії 26 вересня. Після цієї поломки на обох нитках “Північного потоку-1” впав тиск газу.