За лаштунками виробництва: майбутні журналісти та телевізійники познайомились з роботою каналів українського іномовлення

Анна Нітченко та Денис Похила зі студентами. Фото: uatv.ua

Студенти першого курсу відділення телевізійної журналістики та медіакомунікації Київського національного університету культури і мистецтв відвідали державне підприємство “Мультимедійна платформа іномовлення України” та отримали можливість на практиці познайомитись із робочими процесами сучасного телебачення.

Майбутні медійники відвідали ньюзрум, ефірні апаратні, студію проєктів телеканалу FREEДOM та YouTube-каналів UATV.English, інші виробничі приміщення ДП “МПІУ”, познайомились із тим, як працює телесуфлер та як верстається випуск новин. Також студенти спробували себе в ролі ведучих, запрошених експертів, випускових редакторів.

“Я навіть не уявляв, яка велика кількість людей працює над продуктом, який виходить в ефір, скільки взаємопов’язаних процесів і спеціалістів об’єднує робота телеканалу”, — поділився враженнями Максим Черниш.

Екскурсію та майстер-клас для студентів провели ведучі FREEДОМ і UATV.English Анна Нитченко та Денис Похила.

“Студенти першого курсу відпрацювали на відмінно, а найголовніше — в їхніх очах, окрім страху через, хоч і навчальний, але перший в їхньому житті ефір, була щира цікавість та вдячність за такий досвід”, — сказав Денис Похила.

Ведучі українського іномовлення детально розповіли й показали студентам, як працює телеканал, хто за які процеси відповідає, як матеріал готується до виходу в ефір, а також самі отримали від спілкування з молоддю добрі емоції.

“Дуже приємно бачити, як молоде покоління цікавиться медіаіндустрією та готове вчитися. Сподіваюсь, що цей день став для них стимулом до подальшого розвитку і досягнень у цій цікавій галузі. Я, своєю чергою, дуже зарядилась від цих щирих та усміхнених студентів позитивом, тому всі у виграші”, — поділилася Анна Нитченко.

Анна Нітченко та Денис Похила зі студентами. Фото: uatv.ua

Гості ДП “МПІУ” подякували за цікавий і корисний захід та поділились враженнями від екскурсії.

“Цей перший досвід не забудеться ніколи. Після сьогоднішнього майстер-класу від ведучих хочеться почати працювати над собою щодня, щоб стати такими ж впевненими професіоналами”, — зазначив Артем Шумаков.

Нагадаємо, раніше ведучі телеканалу FREEДОМ Олег Борисов та Денис Похила провели для студентів КНУКіМ майстер-класи про формати журналістики та про те “як не стати пропагандистом“.

Прямий ефір