За кілька років російського газу в Європі не буде, — думка експерта

Максим Гардус. Фото: rdo.in.ua

У планах Європейського союзу повністю відмовитися від російського газу до 2027 року. Це дуже реальний термін і Європа до цього активно готується. Про це сьогодні, 6 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів комунікаційний менеджер Razom We Stand Максим Гардус.

“Наразі Європа споживає російського газу, порівняно з минулими роками, лише 27 мільярдів кубів, замість 150 млрд кубометрів. Це не фантастична цифра, але все ж таки ще помітна”, — зазначив комунікаційний менеджер Razom We Stand.

За його словами, Європа готується відмовитися від російського газу повністю.

“Термінали з приймання скрапленого газу європейськими країнами активно будувалися ще до повномасштабного вторгнення. Зараз вони будуються ще швидше. Точно так само в країнах-експортерах скрапленого газу будують експортні термінали для їхнього відправлення. Бум на скраплений газ призвів до того, що США довелося на деякий час зупинити продаж цього палива. Тому легко російський газ Європа замінить скрапленим газом. Його постачатимуть США, Нігерія, Марокко, Катар тощо. Також розвиватиметься трубопровідне постачання природного газу, наприклад, з Норвегії, а також з азійських країн. Тому з відмовою російського в Європи взагалі не стоїть питання доступності газу”, — розповів експерт.

Він зазначив, що зараз ще залишається низка європейських країн, таких як Угорщина, Словаччина, Австрія, які ще залежать від російського газу. Однак найближчим часом європейська спільнота змусить їх відмовитися від блакитного палива з РФ.

“Зазначені країни, скоріше, віддають перевагу російському газу з економічних причин, бо для того, щоб утримувати хоч якусь кількість лояльних до Росії країн, “Газпром” продає їм газ з великою знижкою. Але, найімовірніше, Євросоюз буде жорстко дотримуватися тих термінів, які вказані, тому що це невигідно іншим країнам Євросоюзу. Тому що у когось виходить несправедлива конкурентна перевага. Виходить Австрія, Словаччина та Угорщина отримують газ із політичною знижкою, та ще й лобіюють інтереси європарламентаріїв російськими наративами. Відповідно, коли поставлений термін спливе, ці країни примусять тим чи іншим чином перемикнутися на газ з інших джерел. Це неминуче”, — резюмував Максим Гардус.

Читайте також: “Газпром” продовжує підраховувати збитки — деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір