За інтереси Росії воюють представники поневолених народів, — Вітвіцький

Російські солдати. Фото: gur.gov.ua

У Росії основну частину мобілізованих становлять представники національних меншин і корінних народів. Москва і центральна частина РФ не може похвалитися високим відсотком мобілізованих. Імперії завжди використовували поневолені народи як “гарматне м’ясо”, війна РФ проти України — не виняток. Про це сьогодні, 13 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів виконавчий директор Антиімперського Блоку Народів Олег Вітвіцький.

“Я як історик можу сказати, що імперія завжди використовувала так зване “гарматне м’ясо”, коли за імперію російську, радянську, а тепер путінську, воювали представники саме поневолених народів. Це ми зараз бачимо на фронтах війни Росії проти України”, — наголосив він.

Протестний рух уже зароджується на території Росії й рано чи пізно він принесе свої результати, упевнений експерт.

“Перші дзвіночки протестного руху з’являються. Рух солдатських матерів. Буквально минулого тижня ми з вами могли бачити, як відбуваються арешти під час цих нечисленних, проте, акцій протесту проти мобілізації, за повернення солдатів російській армії. Ці дзвіночки рано чи пізно принесуть свій результат”, — сказав він.

Необхідно доносити інформацію до представників національних меншин і корінних народів Росії про дійсність і несправедливу політику Кремля.

“Необхідно інформувати російське суспільство і робити акцент, щоб замислилися якути та буряти та представники інших поневолених народів, чому такий дисбаланс під час мобілізації. Чому обчищаються Бурятія, Башкортостан, інші республіки Поволжя чи Північного Кавказу? Москва чи центральна Росія демонструє низький рівень мобілізації”, — констатував Вітвіцький.

Читайте також: Гарантія безпеки для України — розпад РФ, який можливий у разі національно-визвольної боротьби поневолених народів, — Вітвіцький

Прямий ефір