За гарантії безпеки від Путіна російському бізнесу доведеться додатково заплатити — оцінка Пономарьова

Ілюстративне фото: pixabay.com

Путін на з’їзді Російського союзу промисловців та підприємців (РСПП) намагався відігравати звичну роль “гаранта безпеки” бізнесу. Однак бізнесу за ці гарантії доведеться заплатити, він нарікає, тому Путіну довелося заспокоювати його в межах з’їзду РСПП. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав засновник каналу “Утро Февраля”, депутат Держдуми РФ у 2007-2016 роках. Ілля Пономарьов.

“Наразі головне послання Путіна російським бізнес-елітам полягає в тому, що вас ніхто на Заході не хоче, вас там усі дискримінують, отже, у вас там все відбиратимуть. Єдиною, де все відбирати не будуть, буде Росія, але за це треба заплатити”, — коментує Пономарьов.

Він нагадав, що з початку року на тлі дефіциту держбюджету в РФ активно обговорювалося запровадження нібито одноразового податку на додаткові доходи, отримані бізнесом у 2022 році завдяки сприятливій сировинній кон’юнктурі, і “від цього весь бізнес просто стогнав”.

“Путін просто наказав хлопцям скинутися, виявити соціальну відповідальність тощо. У січні його дружно послали ці самі РСПП-шники. Зрештою довелося проводити спеціальний закон, нормативний акт про те, щоби цей податок був сплачений”, — нагадав гість ефіру.

На його думку, нинішня зустріч Путіна з бізнесом показує, що рівень невдоволення у цьому середовищі дуже високий. Водночас Пономарьов вважає, що навряд чи Путіну вдалося заспокоїти бізнес.

“Рівень невдоволення настільки високий, що Путіну треба було ще раз особисто, чарівністю, впевненістю тощо постаратися на цих грандів бізнесу справити враження, що ситуація під контролем. Звідси всі ці жарти-примовки. Але мені здається, що такого враження він не справив. Я подивився на те, що відбувалося, він не був впевненим у собі альфа-самцем”, — зазначив Ілля Пономарьов.

Читайте також: Розпад еліт у РФ уже почався, — Пономарьов про зустріч Путіна із бізнесменами

Прямий ефір