За багатих природних ресурсів Бурятія перебуває наприкінці рейтингу рівня життя в Росії, — Дугар-Депонте про колоніальну політику РФ

Військовослужбовці з Бурятії у складі окупаційних військ РФ. Фото: uatv.ua

Будучи багатою республікою, у всеросійському рейтингу рівня життя Бурятія посідає останні позиції. Про це сьогодні, 30 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла членкиня Комітету незалежності Бурятії, президентка російської платформи “Ліга вільних націй” Раджана Дугар-Депонте.

“Природно, у рейтингу перше місце — це Москва, Московська область, Санкт-Петербург. І останні рядки посідають Бурятія, Тива, Забайкальський край. Тобто це колонії Росії. І ми завжди були колонією з того моменту, як нас завоювали понад 300 років тому. Усі наші природні ресурси закачуються в метрополію, а нам виділяються якісь крихти. Тобто бідність створена штучно, тому що наша республіка дуже багата на природні та людські ресурси. Але нас тримають у “чорному тілі”, тому що такий закон в імперії”, — сказала Дугар-Депонте.

Сьогодні для жителів бідних регіонів Росії можливість заробити суттєві гроші — йти на війну. Але багато хто знаходить можливість виїхати з РФ, щоб уникнути мобілізації.

“Я не знаю, наскільки велика кількість чоловіків взагалі залишилася у Бурятії, тому що наших чоловіків вичерпували під час мобілізації. Більшість людей, звичайно, виїжджають. В РФ вже прямим текстом кажуть, що після теракту в “Крокус Сіті Холі” слід очікувати оголошення мобілізації. І ті, хто ще не виїхав, напевно, вже збираються або виїхали буквально цими днями”, — продовжила членкиня Комітету незалежності Бурятії.

Дугар-Депонте вважає, що ті жителі республіки, які вирішили йти на війну, вирушають на фронт не стільки через гроші, скільки під впливом пропаганди.

“Пропаганда відіграє дуже велику роль, особливо якщо люди живуть у далеких селах, не дуже користуються інтернетом. Та й люди, в основному, мовчать. А ті, хто активно агітують [за війну], вони зазвичай сидять на зарплаті. Якщо подивитися “z-канали” Бурятії, вони або пишуться співробітниками ФСБ, або під ковпаком ФСБ. Там накручують перегляди, накручують підписників. Це абсолютно не свідчить про те, що люди в масі підтримують [війну]. Ті, хто пішов на війну, у них хибне розуміння лояльності та вірності. Вони вважають, що вони за Росію, що вони громадяни Росії, і раз Росія воює, то і вони повинні”, — пояснила спікерка.

Читайте також: Щоб побудувати “суперколонію” за 20 мільярдів: причини скасування виборів мера Улан-Уде назвали в Комітеті незалежності Бурятії

Прямий ефір