У світі багато потенційних конфліктів. Коли Росія показала всім, що в XXI столітті можна всі проблеми розв’язувати суто військовими методами — напавши на Україну, багато диктаторів замислилися над подібними діями. Таку думку в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ висловив доктор політичних наук Петро Олещук.
“Не один диктатор у світі задумався: “А чому я не можу? Що мені заважає?”. Усі зараз зайняті Україною, Ізраїлем, “давайте, я під шумок якусь провінцію в сусіда заберу, ніхто не помітить, а мені буде добре. Я зможу таким чином зміцнити свою владу”. Я думаю, що не один десяток різноманітних диктаторів зараз про це думають у світі одночасно”, — сказав він.
Також політолог вважає, що Третя світова війна вже йде.
“Просто війна ця навряд чи відбуватиметься в класичному форматі протистояння великих світових держав, просто тому, що всі ці держави бояться переростання цієї війни в ядерну. Тому війна відбувається у форматі протистояння різноманітних союзників цих держав, у яких самі основні держави виступають партнерами, а не учасниками. І в такій ситуації, наприклад, війна може відбуватися у вигляді купи розморожених конфліктів по всій земній кулі, де всі старі конфлікти раптово розкриються, і в цих умовах буде просто постійне нагнітання всієї цієї ситуації, не більше. І буде не одна війна, а, наприклад, 100 дрібних воєн, а потім історики майбутнього років за 50 назвуть це Третьою світовою”, — пояснив Олещук.
Також він відповів на запитання — які три заморожені конфлікти можуть спалахнути у світі найближчим часом?
“Тут очевидно, вже зараз багато хто говорить на Заході і в Україні, зокрема, і президент України про це згадував, про формування нової “осі зла”, до якої входять і Росія, і Іран, і Північна Корея, і низка інших держав. Вони протистоять Заходу. Нескладно пройтися основними напрямками конфлікту цих держав, щоб зрозуміти, де може бути загроза. Багато хто говорить про можливість вторгнення на Тайвань з метою взяти острів під контроль з боку КНР, і це, в принципі, ні для кого не секрет, що це один із потенційно серйозних напрямків для конфлікту. Далі не виключено, що якесь загострення може статися на Корейському півострові. Про це говорять і в Північній, і в Південній Кореї, і, напевно, говорять про це не випадково”, — каже політолог.
Крім того, додав він, нікуди не поділися конфлікти між Індією і Пакистаном, Індією і Китаєм.
“Вони були в замороженому форматі, і ніхто не знає, коли вони можуть розморозитися і коли відбудеться це розморожування. Крім того, питання Ізраїлю стосується не тільки протистояння Ізраїлю і ХАМАС, є ще й інші структури, які можуть кинути виклик Ізраїлю за підтримки Ірану. У підсумку і сам Іран може вступити у війну. І це не кажучи про численні потенційні африканські конфлікти або конфлікти в Азії, про які ми зараз, можливо, забудемо, але вони за певний час загострюватимуться, як, наприклад, ситуація в Карабасі. Тому все це може розморозитися”, — підсумував Петро Олещук.
Читайте також: Усама бен Ладен — безневинна дитина порівняно з Путіним, але світ не здатний юридично визнати главу Кремля терористом, — політолог
Нагадаємо, раніше Олещук висловив думку, що головна проблема Організації Об’єднаних Націй (ООН) навіть не в тому, що вона нічого не здатна зробити, а в тому, що нездатна називати речі своїми іменами, бо турбується про те, щоб кожна з країн-донорів і далі її фінансувала.