У Пекіні проходить ювілейний 20-й з’їзд Компартії Китаю, він триватиме до кінця тижня. За цей час Компартія озвучить план дій на кілька років. Це курс, яким слідуватиме Китай у внутрішній і зовнішній політиці, передає FREEДОМ.
На з’їзді виступив Генсек китайської Компартії Сі Цзіньпін. З його двогодинного виступу вже можна зробити деякі висновки.
“Ми вітаємо сторіччя Комуністичної партії Китаю. Ми відкрили нову еру соціалізму із китайською специфікою. І ми викорінили абсолютну бідність, доклавши великих зусиль для створення суспільства середнього достатку в усіх відношеннях. Тим самим ми виконали мету першого століття”, — заявив Сі Цзіньпін.
В основному Сі говорив про успіхи політики компартії і дав зрозуміти, що в ній мало що зміниться. Згадав Сі і війну. У тому сенсі, що вона є загрозою розвитку всього людства.
У доповіді генеральний секретар компартії Китаю багато говорив про виклики, які очікують на сучасний світ.
Про те, що світ став неспокійним, і Китаю потрібно готуватися протистояти “сильним вітрам”. Це також стосується питання відносин Пекіна з Тайванем. Пекін не визнає його незалежності.
“Рішення тайванського питання — це справа китайців. Питання, яке мають вирішити китайці. Ми будемо й надалі прагнути мирного возз’єднання з найбільшою щирістю та максимальними зусиллями. При цьому ми ніколи не обіцяємо відмовитись від застосування сили. Ми залишаємо за собою можливість вжити всіх необхідних заходів”, — зазначив він.
Китай має намір стати “великою сучасною соціалістичною країною”. Бере курс на самодостатність та економіку з упором на внутрішній розвиток. Особливий інтерес — сучасні технології.
“У цій промові, схоже, акцент на освіті та інноваціях було зроблено ще більшою мірою. Особливо у світлі заходів США щодо обмеження науково-технічної співпраці з Китаєм. Для Китаю стало набагато важливіше виробляти власну науку та технології”, — заявив науковий співробітник MERICS Чарльз Партон.
Відносини із заходом у Китаю залишаться прохолодними. Незважаючи на те, що Сі Цзіньпін уже спілкувався з Президентом США телефоном і восени планується їхня перша особиста зустріч, розбіжності між лідерами значні.
У Вашингтоні вважають, що Пекін кидає виклик. У Китаї думають інакше.
Наприкінці 20-го з’їзду компартії у Пекіні оголосять нового генсека. Міжнародні експерти впевнені, що ним стане старий-новий Сі Цзіньпін, який зайде на свій третій термін і продовжить свою політику.
Читайте також: Україні важливо, щоб Китай не почав відкрито допомагати Росії, — Ялі