З якою метою у РФ хочуть запровадити податок на поїздки за кордон, пояснив Сидельніков

Андрій Сидельніков. Фото: facebook.com

Для росіян, які виїжджають за кордон, планують запровадити збір, який став би аналогом “експортного мита” на виїзний туризм. З такою ініціативою раніше виступили в Російському союзі туріндустрії (РСТ). Таким чином російська влада шукає легальний спосіб обмежити виїзд громадян із країни. Такою думкою поділився російський опозиціонер, лідер міжнародного руху “Говорите громче!” Андрій Сидельніков в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 31 жовтня. 

“Це так звані виїзні візи, наскільки я розумію. Сьогодні йдеться про те, що адміністрація шукає легальний спосіб, як вони вважають, щоб обмежити виїзд із країни. Тобто загалом йдеться про заборону виїзду. І так званий туристичний збір — це початковий етап для підготовки населення. Щоб люди якось звикли, чи що. Таким чином і будуть обкатувати ось такі непопулярні заходи”, — сказав Сидельніков. 

Він нагадав, що багато людей у Росії вже давно не мають можливості виїхати з країни без дозволу. 

“Ми говорили вже давно про те, що країну будуть перекривати. І вже певні верстви населення не мають можливості виїхати за кордон без дозволу. Відповідно, дедалі більше звужуватиметься ось це коло, і кількість тих, хто буде виїжджати, ставатиме мінімальною”, — вважає Сидельніков. 

На його думку, влада побоюється одночасно ввести повну заборону на виїзд, тому вдаватиметься до подібних заходів. 

“Запровадити заборону повністю зараз — це почати якусь, я б сказав, напевно, неправильну кампанію для населення. І в адміністрації президента розуміють, що можуть виникнути якщо не протести, то, у всякому разі, невдоволення серед населення у зв’язку з цим. А виїжджає, як правило, активна частина населення Росії. І тому ось поки обкатується момент про те, що будуть вводитися так звані виїзні візи”, — сказав спікер.

Він наголосив, що права людини в Росії не дотримуються давно, не тільки після повномасштабного вторгнення РФ до України. 

“Звуження цих прав відбувалося на всьому терміні правління Путіна. На законному і незаконному. Тим паче з 2012 року. Ми бачимо прекрасно, яку кількість репресивних законів було випущено цією владою і сьогодні триває просто такий накат. Дійсно, відбувається вже якесь змагання між божевільними ідеями, які висувають ці чиновники для запровадження нових обмежень прав і свобод громадян”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Рівень тривожності показує приховану напругу в російському суспільстві — про причини та наслідки висловилася політаналітикиня

Прямий ефір