З війни проти України мобілізовані росіяни не можуть повернутися навіть після поранень — подробиці від фонду “Идите лесом”

Іван Чувіляєв. Фото: golosameriki.com

Мобілізовані російські військові не повертаються додому з війни проти України, а навіть після поранень визнаються придатними. Про це сьогодні, 12 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив прессекретар фонду “Идите лесом” Іван Чувіляєв.

“Давайте все-таки дивитися правді в обличчя. Ті, хто повернувся, — це приблизно статистична похибка. Тих, хто був мобілізований і повернувся, — таких просто в природі не існує. Послухайте новоявлених “іноагентів” — матерів та дружин мобілізованих. Вони борються за те, щоб їхні чоловіки повернулися додому, їх не повертають. Тому я трошки забігаю наперед, коли ми говоримо про те, що хтось кудись повернеться, — ніхто не повертається”, — сказав він.

Чувіляєв зазначив, що мобілізованих росіян, які дістали поранення, на військово-лікарській комісії (ВЛК) визнають абсолютно здоровими та ставлять категорію придатності “А”.

“Ніхто не збирається їм ставити жодних категорій придатності, окрім категорії придатності “А”, незалежно від того, чи всі в них руки, ноги, пальці, вуха, носи на місці, чи не дуже, чи є у них уламок у животі, чи ні, чи в нозі, чи ще щось, — це все нікого не хвилює. Ставиться все одно категорія придатності “А”, — наголосив він.

Прессекретар фонду “Идите лесом” констатував, що в РФ із війни проти України поверталися найманці з ПВК “Вагнер”, які вижили, й продовжували скоювати злочини вже в російських населених пунктах. 

“Подивіться хоча б список злочинів за останні 2 роки. Побачите, що там лідирують колишні “вагнерівці”, які відслужили, які поверталися з в’язниць та влаштовували абсолютний якийсь геноцид у власних населених пунктах й знову скоювали злочини. Так було”, — сказав Чувіляєв.

Читайте також: Фіксується тенденція на зростання втрат в армії РФ, зокрема тяжко пораненими — коментар військового

Раніше Чувіляєв зазначив, що приблизно оцінити кількість втрат армії РФ росіяни можуть за кількістю свіжих могил, які з’являються в населених пунктах Росії.

Прямий ефір