З Росії та окупованих територій вдалося повернути 14 дітей

Ілюстративний скріншот: facebook.com/saveukraine.official

14 українських дітей з Росії та тимчасово окупованих територій України вдалося повернути на батьківщину. Про це сьогодні, 14 червня, повідомили в організації Save Ukraine, інформує FREEДОМ.

Зазначається, що цих дітей вдалося повернути протягом тижня. Серед цих врятованих — двоє позбавлені батьківського піклування.

“Історії, які ми чуємо від цих дітей, завжди розривають серце. Дівчатка-підлітки Аліса й Мілана розповіли, як російські танки обстрілювали їхні будинки. Тому вони разом з сімʼями змушені були тривалий час ховатися й навіть спати у сирих підвалах. На дитячих очах російські спецслужби проводили обшуки, допитували їхніх батьків, всіляко принижували й погрожували за відсутність російських документів”, — повідомили в організації.

Загалом Save Ukraine вдалося повернути 373 дитини, які були депортовані або опинилися в окупації.

Читайте також: Поки що немає країни-посередника, яка б допомогла повернути викрадених Росією українських дітей, — Павліченко


Нагадаємо, правозахисник, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко заявив, що Росія ускладнює процес повернення додому незаконно вивезених українських дітей, намагаючись вдавати з себе країну-рятівницю.

Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.

Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!”, яка має на меті мотивувати жителів Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню до України.

Прямий ефір