З протесту родичів мобілізованих у РФ може зрости щось більше — думка

Мобілізація в Росії. Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Жіночі акції на підтримку демобілізації у РФ — це протест, нехай він і не має яскравого антивоєнного характеру. Особливо важливо, що це протест тих, на кого російський режим розраховує. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський адвокат, засновник правозахисних проєктів “Команда 29” та “Перший відділ” Іван Павлов.

“Наразі родичі мобілізованих — це, в принципі, та опора влади, на яку режим дуже сильно розраховує — замислилися щодо того, а чи все справедливо. У тому плані, що їхніх родичів, тобто ближнє коло, що називається, кров від крові, плоть від плоті, забрали з сім’ї та необмежену кількість часу тримають на цій “спеціальній військовій операції”, яка просто дуже схожа на справжню війну. І це стає все очевиднішим”, — вважає Павлов.

На його думку, жіночі акції на підтримку демобілізації у РФ можуть перерости на щось більше.

“Мені здається, цей протест… — перша ластівка, коли цей глибинний народ починає розуміти, що його водять за носа, що його лякають. З цього може статися щось більше… Зараз влада намагається якось вплинути. Зрозуміло, що знову намагатимуться залякувати людей. Але ж, розумієте, коли відбирають останнє у людини, то її заганяють у кут, і вона вже буде захищатися більшою мірою, ніж якби йшлося про якісь другорядні речі. Влада, на мою думку, натиснула на ті кнопочки, наслідки натискання на які не до кінця були продумані. І те, що зараз відбувається, це дуже цікаве явище. Поспостерігаємо його”, — запропонував російський адвокат.

Читайте також: Жінки в Росії виходитимуть протестувати, бо їм не подобається, що їх змушують народжувати, а їхні чоловіки йдуть безповоротно на війну — думка Попова

Прямий ефір