З початку року чисельність російської армії збільшилася на 150 тисяч осіб, — Гетьман

Олексій Гетьман. Фото: facebook.com/alexeyhetman

З початку 2024 року Росія вже збільшила свої військові сили на 150 тисяч осіб і прагне досягти чисельності в 1 мільйон. Крім того, країна-агресор переналаштовує свою економіку на військові потреби, збільшуючи виробництво снарядів, авіабомб, безпілотників і систем радіоелектронної боротьби. Про це сьогодні, 23 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий аналітик Олексій Гетьман.

“Основне завдання — зупинити наступ ворога, тому що він залучає до війни великі сили. На початок 2024 року у них було не більше, ніж півмільйона [осіб], а зараз вони їх збільшили вже на близько 150 тис.”, — сказав він.

Росія, за його словами, продовжує підтягувати резерви, включно з мобілізованими та тими, хто уклав контракт, а також відзначається залучення строковиків.

“Хочуть довести свою армію на російсько-українській війні майже до 1 млн. До того ж вони переводять свою економіку на військові рейки: збільшили випуск снарядів практично вдвічі, що може дійти до 3 млн”, — зазначив аналітик.

Гетьман нагадав, що ще мінімум 1,5 млн снарядів країна-агресор отримала від Північної Кореї.

“Почали виробляти більш активно плануючі бомби ФАБ (фугасні авіаційні бомби), які перетворюють на КАБи, не кажучи вже про безпілотники, засоби радіоелектронної боротьби та “Шахедів”, — наголосив він.

Проте з виробництвом важкої техніки трохи складніше, каже Гетьман.

“За даними нашої розвідки, до кінця 2024 року вони можуть виробити нових 178 танків, не більше. Але ті, які ми знищуємо, а багато просто травмуємо, вони їх відтягують і потім відновлюють, наскільки можливо. Цього року зі складів стратегічного збереження і з пошкодженою технікою, яку можна відремонтувати, план — до 1,5 тис. поставити в стрій. Це їхні можливості”, — підсумував Олексій Гетьман.

Читайте також: Мінус 1 270 окупантів, 10 танків і 50 БпЛА: втрати росіян оновив Генштаб ЗСУ

Як повідомлялося, українські військові продовжують давати відсіч спробам російської армії просунутися, завдають ворогу ефективного вогневого ураження, виснажуючи по всій лінії фронту. Впродовж минулої доби відбулося 133 бойові зіткнення.

Прямий ефір