З боку Заходу потрібно більше тиску на Росію — Чаленко про відправлення солдатів КНДР на війну проти України

Ігор Чаленко. Фото: Facebook

Кремль виходить на новий рівень ескалації. Допомога від Північної Кореї Росії — шлях посилення військового тиску на Україну. Такою думкою сьогодні, 26 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДOM поділився політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

“Росія дійсно виходить на новий рівень ескалації. Попри її слова про необхідність миру, мирних переговорів, вона і далі шукає нові шляхи посилення військового тиску на Україну, використовуючи нещодавно підписані з Кім Чен Ином міждержавні домовленості”, — зазначив Чаленко.

За його словами, ця ситуація якраз показує, що в самій Росії справи сьогодні йдуть дедалі гірше й гірше.

“Особливо помітні проблеми з людським ресурсом, який Кремль може відправити на війну проти України. Тому і були залучені північнокорейські військові. Сьогодні головне питання, яке хвилює не тільки Україну, а й світову спільноту, в тому, наскільки далеко будуть використані північнокорейські військові Росією. Чи буде це Курська область для протидії операції Силам оборони України або ж їх залучать безпосередньо на окупованих Росією територіях України”, — зазначив політолог.

Він додав, що сьогодні на Москву і Пхеньян з боку світової спільноти чиниться певний тиск для того, щоб північнокорейські військові не використовувалися за міжнародно визнаними кордонами Російської Федерації.

“Ми знаємо, що російський диктатор Путін може і порушує відповідні домовленості. Тому не здивуюся, якщо ми скоро побачимо північнокорейських солдатів на тимчасово окупованих територіях України. Як я вже казав, це показує слабкість РФ, але водночас змушений констатувати й знак слабкості з боку західного світу. Оскільки свого часу не було адекватної реакції світу на постачання як північнокорейського озброєння до РФ, так і на постачання іранських балістичних ракет. Зараз Путін використовує черговий крок — північнокорейських військових. У такій ситуації, звичайно ж, хотілося б як мінімум якнайшвидшої реакції на план перемоги президента Зеленського. Він містить конкретні пункти, як можна посилити позицію України та послабити позиції російського агресора для формування дійсно необхідних рамок переговорного процесу”, — резюмував Ігор Чаленко.

Читайте також: Без плану перемоги примусити Росію до виконання пунктів формули миру неможливо, — Подоляк

Прямий ефір