Резолюція Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) про визнання президента Російської Федерації Володимира Путіна диктатором, а Росію — диктатурою — важлива юридична фіксація, яка призведе до певних наслідків для РФ. Тепер необхідно дати сигнал країнам і компаніям, які працюють із Росією, про можливі наслідки співпраці з країною-агресором. Про це сьогодні, 13 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.
“Це дуже важливе визнання. Це фіксація юридичного плану, яка буде призводити до певних наростаючих наслідків для РФ. Тому це хороше рішення. Мені здається, що це був гарний сигнал для того, щоб зменшити можливість Росії заробляти гроші або продовжувати використовувати ті чи інші міжнародні можливості, міжнародні майданчики для просування своїх ідей, концепцій старого світопорядку і перетворення сучасного світу на світ, де домінує насильство”, – сказав він.
Визнання ПАРЄ Путіна диктатором у майбутньому має обмежити можливості РФ вести діяльність на глобальних ринках, упевнений Подоляк.
“Юридичне нове визначення Путіна з урахуванням ордера від Міжнародного кримінального суду (МКС) виглядає дуже ефектно. Але далі необхідно робити наступні кроки, які точно будуть пов’язувати статус Росії та Путіна з неможливістю вільно себе почувати на глобальних ринках”, — констатував він.
Читайте також: Як резолюція ПАРЄ обмежить можливості Путіна на міжнародній арені — думка Добряка
Нагадаємо, з 9 по 13 жовтня у французькому Страсбурзі проходила осіння сесія ПАРЄ. Україна стала однією з ключових тем сесії. 12 жовтня депутати підтримали дві важливі резолюції на підтримку України — “Забезпечення справедливого миру в Україні та довготривалої безпеки в Європі” і “Роль Ради Європи у запобіганні конфліктам, відновленні довіри до міжнародних інституцій та сприянні глобальному миру“. 13 жовтня ПАРЄ своєю резолюцією визнала президента Російської Федерації Володимира Путіна диктатором, а російський режим — диктатурою.