Фото із сайта ZN.UA
Ця подія була тренінгом перед цьогорічним міжнародним форумом Innovation Market, де молоді науковці представлятимуть свої винаходи. Найкращі проекти можуть отримати фінансування, повідомляє “Український інтерес”.
У лютому Мала академія наук України створила UF Incubator – проект для молодих винахідників, що допомагає отримати унікальну можливість презентувати інвесторам свою розробку. До UF Incubator було обрано десять команд винахідників, у складі кожної три людини: автор проекту, маркетолог та фінансист. Після цього школярі протягом тижня працювали над створенням бізнес-планів для своїх стартапів.
Харків’янин Олександр Роменський презентував набір оригінальних запчастин, з яких можна зібрати 5 різних безпілотників. За словами десятикласника, головна перевага проекту у тому, що не потрібно витрачати шалені гроші на нові БПЛА з іншими характеристиками. Юнак презентував власноруч зібраний БПЛА “МЕТЛА”.
“Дрон-конструктор може бути дуже корисний для авіамоделювання, на навчаннях операторів БПЛА, проведення різноманітних авіаційних експериментів, які тепер можуть обходитись значно дешевше”, – наголосив винахідник.
Із юними винахідниками працювали бізнес-тренери, науковці та спеціалісти, які розкривали їм тонкощі менеджменту та маркетингу. Експерти розповіли учням, як отримувати інвестиції та просувати свої бізнес-проекти.
“Непросто придумати винахід, а й вміти перетворити його на успішний бізнес – саме цьому ми прагнемо навчити молодих науковців у межах цієї школи та загалом цього державного бізнес-інкубатора UF Incubator. Цей унікальний осередок ми відкрили для того, щоб учні повірили в свої сили і переконалися, що займатися наукою – це не лише цікаво і корисно, а й прибутково”, – наголосив президент Малої академії наук Станіслав Довгий.
На базі інкубатора найближчим часом відкриється спеціальна лабораторія, де учні зможуть створювати прототипи та випробувати свої винаходи у дії. МАН обіцяє обладнати бізнес-інкубатор сучасним обладнанням: 3D-принтери, фрезерні, лазерні та плазморізальні верстати, паяльні станції тощо. Серед основних наукових напрямів UF Incubator: машинобудування, електроніка і приладобудування, матеріалознавство та перспективні технології, екологія та ресурсозбереження, технічна творчість та винахідництво, робототехніка та робототехнічні системи.