Російські окупаційні війська у своїх штурмах застосовують різні тактики. Одна з них — тактика “м’ясних хвиль”. Зараз її застосовують на фронті в Курській області: запускають північнокорейців, які, йдучи в першій хвилі, повинні взяти вогонь на себе. Про це сказав військовослужбовець ЗСУ Кирило Сазонов в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 17 грудня.
“Наша 41-ша ОМБр тут на Курщині з самого початку операції, із серпня. Тому ми можемо порівнювати тактику ворога і те, як вона змінюється. Можливо, північнокорейська тактика наступу хвилями мала сенс 20 років тому. Дуже може бути. Зараз війна 2024 року. І вона відрізняється навіть від війни 2022-го, не кажучи вже про ту, яка була ще раніше”, — сказав гість ефіру.
Зараз, за словами Сазонова, російські війська перейшли до тактики просочування.
“Так, іноді вони йдуть на штурми на броні, намагаються якнайшвидше дістатися до наших позицій. Наша рота і працює над тим, аби вони до позицій не доїхали, і піхоту нашу взагалі не побачили, намагаючись їх зносити. Тобто ось цю ділянку між позиціями подолати — найголовніше. Але вони намагаються просочуватися по 1-2 людини, накопичуються біля наших позицій, збираються в групи. Тоді це логічно, адже ми не будемо витрачати ні снаряд, ні мінометну міну, яка коштує 5 000 гривень, на те, щоб влучити в одного супротивника, який біжить. Але вже кілька днів ми бачимо, як іде група в 30-40 осіб, розгортаючись у ланцюг або в колону. Для мінометів, кулеметів, для наших пілотів дронів — це просто чудова мішень, вони там і залишаються. Тому така тактика себе не виправдовує. Така тактика — це шалені втрати”, — пояснив військовий.
Сазонов зазначив, що росіяни свій особовий склад особливо не бережуть.
“Ми не раз зіштовхувалися з тим, що перша хвиля, яка йде, ми називаємо їх “віслюки”, які тягнуть на собі багато БК, її кладуть перед позиціями, а вже наступна група штурмовиків, більш підготовлених, біжить, щоб цей БК забрати”, — сказав спікер.
Він також звернув увагу на те, що перша хвиля ворожих військ, йдучи на штурм, не особливо вірить у те, що вони щось візьмуть, досягнуть успіхів.
“Їхнє завдання — викликати на себе вогонь, щоби противник із дронів бачив наші вогневі точки, де розташовані міномети, кулемети, де опорні пункти, позиції. Тобто їх кидають на “м’ясо”, щоб виявити наші позиції. Тобто, взагалі не шкодують. Але хтось має йти першою хвилею. Раніше вони запускали своїх — кого не шкода. Перша хвиля лягає, як правило, вся. Зараз цих запускають (північнокорейців, — ред.). Їхня функція — виявити наші позиції, якось проявитися і забезпечити другій хвилі можливість пройти далі. Тобто використовують теж як “м’ясо”, як і своїх військових”, — резюмував гість ефіру.
Читайте також: Північнокорейський контингент зазнає значних втрат у війні проти України — розбір (ВІДЕО)
Нагадаємо, аналітики не виключають, що солдатів із КНДР найближчим часом можуть використати й у бойових операціях на території України.