У Росії репутація “кадирівців” — людей з оточення глави Чечні Рамзана Кадирова — викликає одночасно страх і ненависть, що робить їх ідеальним інструментом для загороджувальних загонів російської армії. Про це сьогодні, 22 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів незалежний журналіст і політолог Костянтин Скоркін.
“У них репутація відморозків. Їх бояться, тому що Путін створив ситуацію, коли людям Кадирова багато чого дозволено всередині Росії: вони недоторканні й завжди готові застосувати зброю та силу. У російському суспільстві існує страх перед ними — їх ненавидять і бояться. Це зручний інструмент”, — сказав він.
За його словами, використання “кадирівців” у загородзагонах можна розглядати як прояв ксенофобії.
“У тому сенсі, що карати повинні представники іншої національності, щоб створювати міжнаціональну напругу. Це мають бути саме “чужинці”. Це також елемент стратегії “розділяй і володарюй”, коли певну націю призначають на роль наглядачів”, — пояснив політолог.
Він додав, що таким чином диктатор зміцнює свою владу, використовуючи міжнаціональні конфлікти як інструмент для підтримки контролю.
“Ксенофобія, ворожнеча між народами Росії… Так простіше всіма керувати: одних бояться, інших ненавидять. Усе це створює, знову-таки, все ту ж атмосферу взаємної ненависті, на якій і тримається путінський режим”, — підсумував Костянтин Скоркін.
Читайте також: Кадиров утримує свою особисту армію коштом російського держбюджету — подробиці (ВІДЕО)
Раніше глава берлінського відділення правозахисної організації “Русь Сидящая” Юрій Боровських повідомив, що в Росії повернули загороджувальні загони, до яких залучають, зокрема, і колишніх співробітників Федеральної служби виконання покарань (ФСВП).