Євросоюз використовує комплексний підхід у допомозі Україні — розбір політолога-міжнародника

Прапори України та ЄС. Фото: gettyimages.com

Європейський Союз використовує комплексний підхід у допомозі Україні. Про це сьогодні, 7 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог-міжнародник, директор Центру суспільних досліджень “Український меридіан” Дмитро Левусь.

“Однозначно видно комплексний підхід Європейського Союзу. Припустимо, Естонія запропонувала план стратегії Заходу для перемоги України, де був цілком конкретний документ, він розроблений, він прорахований. Прозвучали слова прем’єра Каї Каллас, що було б правильно, якби країни-партнери виділяли по 0,25% свого ВВП для підтримки України. І зрозуміло, що саме цей документ, він теж не окремо Естонією розроблявся, а як мінімум можна говорити про те, що це ініціатива групи країн”, — вважає він. 

Левусь звернув увагу, що європейські ініціативи до того ж виходять за межі Європи — країни допомагають Україні в межах коаліції “Рамштайн”.

“Готується візит канцлера Німеччини Шольца до Сполучених Штатів Америки. І ось однією з головних тем буде якраз саме підтримка України на тлі того тривалого політичного процесу з ухваленням рішення щодо виділення майже 61 млрд дол. допомоги Україні через внутрішню політичну ситуацію в Сполучених Штатах. Це теж досить очевидно. Тобто це все риси такого комплексного підходу щодо необхідності мобілізації ресурсів”, — сказав політолог-міжнародник.

Крім того, він зазначив, що Україну тепер пропонується розглядати як частину оборонно-промислового комплексу Європейського Союзу, що є частиною інтеграції. За словами Левуся, це свідчить про те, що Україна визнана не тільки споживачем оборонної допомоги, але й гарантом безпеки.

“Український оборонно-промисловий комплекс — це та річ, яка допоможе теж швидше провести інтеграцію й сприяє узгодженості та спільному плануванню оборонно-промислового комплексу України та Європейського Союзу”, — сказав він.

Левусь наголосив, що сам ЄС надав Україні військової допомоги вже на 28 млрд євро. Він зазначив, що і сам по собі оборонно-промисловий комплекс Європейського Союзу зріс на 40%.

“Однозначно позитивна тенденція в тому, що Європа підходить комплексно. Тобто ми бачимо, що є стратегічний погляд на необхідність і підтримки України, і пошуку додаткових ресурсів. І є політична активність, де себе сильно проявляє й Німеччина, й інші країни… І ось саме злагодженість та комплексний підхід, я думаю, дає нам упевненість у тому, що ці зусилля не будуть марними”, — сказав політолог-міжнародник.

Читайте також: “Від цього залежить майбутнє Європи”: лідери ЄС наполягають на посиленні військової підтримки України (ВІДЕО)

Раніше політолог Володимир Фесенко заявив, що країни Європи активно демонструють підтримку України всупереч пропагандистським вкиданням з боку Росії про те, що Захід втомився від війни й допомагати більше не буде. Підтримка відбувається не на словах, а в послідовних діях, які демонструють готовність надалі довгостроково здійснювати її.

Прямий ефір