Європейський Союз відкрив свій ринок для української продукції не в рамках процесу євроінтеграції, а для того, щоб підтримати країну в умовах російської агресії. Це важливо доносити до виробників у ЄС, які можуть побоюватися посилення конкуренції з українськими товарами. Про це вчора, 31 жовтня, у Брюсселі під час дискусії в Центрі європейської політики заявив голова Генерального директорату з питань сусідства та переговорів про розширення Єврокомісії Герт Ян Коопман, інформує кореспондент FREEДОМ в Європі.
Він зазначив, що поступовий процес євроінтеграції — це поетапний й чітко регламентований процес, на відміну від відкриття ринку.
“Те, що ми зробили за допомогою автономних торгівельних заходів, по суті, допомогло країні генерувати достатні іноземні доходи для підтримки своєї економіки, коли вона зазнавала атак з боку Росії”, — сказав Коопман.
Він вважає, що зараз існує багато міфів щодо можливих наслідків вступу України до ЄС для місцевих виробників, які мають певні підстави під собою, але не є правильними.
“Також вірно, що існує безліч міфів про те, як сільськогосподарська продукція заполонила європейські ринки. Я не хочу надто детально це поширювати, але я думаю, що багато побоювань, чесно кажучи, трохи недоречні. І це вказує на необхідність мати справжню комунікаційну стратегію, яка ґрунтується на фактах, включає також людей, у яких є побоювання, тому що побоювання, які є у багатьох зацікавлених сторін у ЄС, реальні. Знаєте, український сільськогосподарський сектор величезний. Навіть у несубсидованому форматі він зміг завоювати дуже значні частини світових ринків. Тому не дивно, що деякі сільськогосподарські виробники в ЄС мають деякі питання. Це дуже гарна ілюстрація нашого погляду про важливість комунікації”, — сказав голова Генерального директорату з розширення.
Читайте також: Шлях України, Молдови та Грузії до ЄС відрізняється від вступу до Євросоюзу інших країн — думка експерта
Нагадаємо, 30 жовтня Європейська комісія представила звіт про прогрес країн-кандидатів на шляху вступу до ЄС, відзначивши успіхи України на цьому шляху.