Євросоюз теж повинен поворушитися, щоб Україна стала його повноправним членом, — експерт

Денис Кузьмін. Фото: facebook.com/denys.kuzmin

Зараз тривають переговори про вступ України до ЄС. Але йде процес вкрай повільно, і коли він закінчиться, багато в чому буде залежати не тільки від України та міжнародної обстановки, але і від Європейського Союзу. На цьому сьогодні, 31 березня, в ефірі телеканалу FREEДOM акцентував експерт Центру міжнародних досліджень Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова Денис Кузьмін.

“Буквально днями міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що Україна досягла 100% узгодженості з політикою ЄС у зовнішніх і оборонних справах. Можу пояснити. Річ у тім, що спеціальні служби ЄС, які займаються Україною, проводять так званий скринінг українського законодавства щодо кластерів. Тобто фінанси, економіка, зовнішня політика, безпека і т.д. Це скринінг саме законодавства, наскільки воно узгоджується зі сферою законодавства в країнах ЄС, чи немає там розбіжностей, чи потрібно для вступу України в ЄС змінювати відповідні закони й постанови Кабінету міністрів для вступу в ЄС. Наскільки я розумію, за словами Сибіги, цей критерій пройдено”, — пояснив Кузьмін.

Експерт зазначив, що є ще десяток критеріїв, яким повинна відповідати Україна, щоб стати повноцінним членом ЄС. Щоб це сталося швидше, потрібно поворушитися не тільки Україні, але і ЄС, особливо в контексті російсько-української війни.

“Європейському Союзу давно пора поворушитися і приймати серйозні рішення, особливо у сфері безпеки та оборони. Узгодженість разом з Україною — це хороша зв’язка для побудови повноцінної системи європейської безпеки. Вона неможлива без єдиної політики ЄС, неможлива без розв’язання українського питання, без участі України. Поки ЄС займає в цьому сенсі позицію, що цілком узгоджується, на мій погляд, з національними інтересами України. Наскільки ЄС зуміє це реалізувати, це вже інше питання”, — зазначив експерт.

Кузьмін пояснив: Єврокомісія — це виконавчий орган. І хоча вона може навіть через рік підписати договір про вступ України до ЄС, але є країни, такі як Угорщина, які будуть суттєво гальмувати це питання.

“В ЄС не існує органу типу президента, який підписав би рішення і все — воно прийняте. У цьому і сила, і в цьому одночасно й слабкість Європейського Союзу”, — підсумував Денис Кузьмін.

Читайте також: Європа активізує зусилля в питаннях оборони — деталі (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що Україна досягла 100% узгодженості з політикою ЄС у зовнішніх і оборонних справах.

Прямий ефір