Європі необхідна політична воля — у ворогів цивілізованого світу її достатньо, — Лісний

Прапор Євросоюзу. Фото: gettyimages.com

Для посилення власної безпеки Європа має достатньо фінансів, фахівців і потужностей. Необхідні хоробрість і політична воля. Такою думкою поділився президент аналітичного центру “Політика” Олег Лісний в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 18 лютого.

“Думаю, неможливого нічого немає. Це потужні економіки (європейських країн, — ред.). Єдине, що раніше вони жили в режимі мирного часу. І досі там перебувають, по суті. Але в них кошти є, фахівці є, потужності, напевно, є. І їх можна посилити. Тому тут потрібні хоробрість і політична воля. Так, напевно, набридло чути регулярно про політичну волю, але вона зараз потрібна. Тому що у всіх наших ворогів і ворогів цивілізованого світу політичної волі достатньо. І це лякає”, — зазначив політолог.

Він нагадав заяву українського президента Зеленського про те, що НАТО є найдешевшою гарантією безпеки. Адже якщо Україна не буде в Альянсі, тоді не вдасться тримати удари РФ без мільйонної армії.

“Президент говорив, що НАТО — це дешевше для всіх. Мовляв, якщо ви не хочете давати своїх людей [місії миротворців в Україну], вам страшно, тоді дайте нам зброю, вона вам все одно не потрібна. Якщо вам страшно, ви нею не скористайтеся. І все зводиться до того, що, умовно кажучи, добре, що Путін напав на Україну, яка б’ється, а не на якусь іншу державу, яка б радила, мовляв, здавайтеся, а потім подивимося. Ось тому логіка України чітка і зрозуміла: ми не хочемо сидіти у вас на шиї, ми хочемо вижити. І одночасно ще вас захистимо від Путіна, дамо вам час усе-таки прокинутися остаточно, одягнутися, взутися і почати думати про свою безпеку”, — зазначив гість ефіру.

Усе виглядає логічно, але коли йдеться про гарантії безпеки та допомогу Україні, продовжив спікер, ми бачимо нерішучість.

“Починаються якісь гойдалки — цю [зброю] не дамо, а це рано, а про це не можна говорити. Наприклад, Шольца турбують далекобійні ракети [“Таурус”] і участь німецьких військових у контингенті якомусь. І, якщо підбивати підсумки, єдності немає. А на виході хотілося б бачити єдність. Поки що, судячи з усього, її немає. Це великий мінус для коаліції антипутінської. Сполучені Штати десь уже трошки відколюються, Європа неоднозначно сприймає загрози, як і те, які гарантії Україні надати”, — сказав гість ефіру.

На думку Лісного, миротворчі війська в Україні — це ще не гарантія безпеки. Україні необхідно те, чого боїться Путін.

“Миротворці — це не гарантія. Це ті люди, які, коли почнуться обстріли, підуть з України, згідно з протоколом. Нам потрібно те, що нас захистить і чого буде боятися Путін. А Путін боїться сили. І ми звертаємося до партнерів — дайте нам цю силу. Ми самі зможемо, як показала практика, досить серйозно протистояти такому ворогу, якого нікому не побажаєш”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Європа бере на себе відповідальність: про підсумки саміту в Парижі висловився політолог

Нагадаємо, 17 лютого в Парижі відбувся саміт європейських лідерів. Його скликав президент Франції Еммануель Макрон. У Єлисейському палаці зібралися керівники ЄС, генеральний секретар НАТО і лідери семи європейських країн. У центрі обговорення екстреного саміту — політика оборони, війна Росії проти України та можливі мирні домовленості про закінчення бойових дій.

Прямий ефір